وزیر صنعت، معدن و تجارت کارخانه صنعت غذایی کوروش را افتتاح کرد

مهندس محمدرضا #نعمت_زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخرین روز از هفته دولت از کارخانه #صنعت_غذایی_کوروش بازدید و آن را افتتاح کرد.
در این دیدار که صبح امروز هشتم شهریور ماه 95 با همراهی دکتر فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ صورت پذیرفت، #وزیر_صنعت، معدن و تجارت در محوطه شرکت صنعت غذایی کوروش نهالی به نشانه یادبود کاشت.

مهندس نعمت‌زاده در بازدید از دستگاه کارتنینگ اتومات که از صفر تا صد توسط همکاران فنی کارخانه کوروش ساخته شده است و منجر به یک بهره‌وری 380 میلیون تومانی گردیده است، اظهار خشنودی کرد و خواستار استفاده از این الگو در صنایع دیگر شد.
در این مراسم #دکترفضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ در پاسخ به پرسش خبرنگاران که از مشکلات تولید پرسیدند با ذکر بیتی از حافظ پاسخ داد: "در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم/ سرزنش‌ها گر کند خار مغیلان غم مخور"
دکتر فضلی ابراز داشت: همدلی، صفا و صمیمیت همکارانمان در شرکت صنعت غذایی کوروش و تمامی خانواده بزرگ گروه صنعتی گلرنگ برای ما یک موهبت الهی است.
مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ در پاسخ خبرنگاری که از دغدغه‌ی اشتغال سوال کرد، بیان داشت: در سال 88 حدود 3500 نفر در صنایع مختلف گروه صنعتی گلرنگ اشتغال داشتند و امروز این تعداد به حدود 14000 نفر رسیده است، یعنی ما در یک بازه زمانی هفت ساله، در زمینه اشتغال یک رشد 4 برابری را شاهد بوده‌ایم و امیدواریم 4000 تا 5000 نفر تا پایان سال 96 به این مجموعه بپیوندند.

فرهنگ گروه صنعتی گلرنگ باید به یک فرهنگ "ارائه خدمات" تبدیل شود

#سمینار #مدیریت_کیفیت_جامع، ویژه مدیران خانواده گروه صنعتی گلرنگ، با سخنرانی مهندس #نیسانی عصر روز دوشنبه هجدهم مرداد ماه، در مجتمع کورش برگزار شد.
مهندس نیسانی در این سمینار تجربیات مدیریتی خود را در طول سال‌ها تلاش در کمپانی بوئینگ، شرکت‌های چند ملیتی امریکا و مدیریت بر مناطق آزاد رأس الخیمه امارات عرضه کرد که مورد استقبال حضار قرار گرفت.
در جمع‌بندی پایانی سمینار، #دکترفضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ با اشاره به مباحث مطرح شده در سخنرانی مهندس نیسانی بیان داشت: از مهم‌ترین مواردی که در این سمینار بیان شد بحث "تغییر فرهنگ سازمانی" بود. باید بتوانیم فرهنگ را به نوعی تغییر دهیم که بتواند هدف حضور در عرصه‌ی بین‌المللی و بهره‌مندی از بازار بزرگ جهانی را محقق کند.

دکتر فضلی با تأکید بر ارائه‌ی خدمات، علاوه بر تولید کالا، ادامه داد: فرهنگ ما در حال حاضر یک فرهنگ تولیدی است اما محصول تنها کالا نیست بلکه ترکیبی از کالا و خدمات است و فرهنگ گروه صنعتی ما باید به یک فرهنگ "ارائه خدمات" تبدیل شود. فرهنگی که در آن مشتری به بهترین نحو راضی شود. باید بدانیم اگر کسی از کالای ما ایرادی گرفت، این یک فرصت مغتنم است؛ فرصتی برای بهبود و بالا بردن کیفیت کالا.

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ درباره‌ی اهمیت کاهش ضایعات ابراز داشت: کنترل کیفی کالا تنها برای پایان فرایند تولید نیست بلکه این کنترل باید در تمام طول مسیر انجام گیرد. باید طول مسیر تولید را به گونه‌ای کنترل کنیم که در انتها مجبور نباشیم درصد قابل توجهی از تولید را از چرخه خارج کنیم. 

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ تأکید کرد: آموزش در این رابطه یک راه حل اساسی است. آموزش کمک می‌کند از کوتاه‌ترین راه‌ها برویم نه از آسان‌ترین راه‌ها. آموزش به ما می‌آموزد پیشگیری را سرلوحه کار خود قرار دهیم نه درمان را.

بازدید مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ از کارخانه فاران شیمی

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ پنج شنبه ششم خرداد ماه، از کارخانه فاران شیمی واقع در تویسرکان بازدید کرد.
در این بازدید که با حضور مهندس فاضلیان مدیرعامل هلدینگ دارویی و دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد، در ابتدا دکتر صفا مدیر کارخانه فاران شیمی ضمن خوشامدگویی، قسمت‌های مختلف کارخانه را معرفی نمود.
در ادامه دکتر فضلی و هیأت همراه از خطوط جدید تولید انواع شربت دارویی شامل شربت اپیوم، متادون و نوسکاپین بازدید نمودند.
در این بازدید، دکتر فضلی ضمن تبریک پیوستن شرکت داروسازی فاران شیمی تویسرکان به مجموعه شرکت‌های دانش بنیان، از این موفقیت که با همدلی مدیران و پرسنل شرکت محقق گردیده است، ابراز خشنودی کرد.

دیدار نوروزی دکتر فضلی و همکاران تهران و کرج در مجتمع کورش

مراسم دیدار نورزی با حضور دكتر فضلي مديرعامل گروه صنعتي گلرنگ، معاونین گروه، نماینده مدیر عامل، مدیران عامل و جمعی از مدیران و همکاران شرکت‌های عضو گروه در تهران و کرج، عصر روز شنبه چهاردهم فروردين ماه ١٣۹٥ در مجتمع تجاري_فرهنگی کورش برگزار شد.

در اين دیدار مديرعامل و معاونین گروه با تمامی همکاران ديدار كرده و سال نو را به آن‌ها تبريك گفتند. سپس دكتر فضلي مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ طي سخناني ضمن تبريك سال نو، از تمامی همكاران عزيز بابت تلاش‌هاي بي‌شائبه و توأم با خلوص و صدق در سال‌هاي گذشته علي‌الخصوص سال ۹٤ تشكر و قدردانی نمود.

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ ادامه داد: تعدادی از همکارانمان در این ایام آغاز سال، سخت‌تر و فشرده‌تر از روزهای معمول کاری به فعالیت مشغول بوده‌اند و حتی یک روز هم تعطیل نکرده‌اند. به آن‌ها دست‌مریزاد و خدا قوت می‌گوییم و از آن‌ها سپاسگزاریم.

دکتر فضلی افزود: سال ۹٤ سالی با شرایط ویژه بود که با یاری خداوند و تلاش شما به خوبی پشت سر گذاشته شد. به نظر می‌رسد در سال ۹٥ نیز همچنان همان شرایط ادامه داشته باشد، از این رو باید با همدلی، حمیت، صمیمیت و وفاق بکوشیم سال ۹٥ را نیز با موفقیت پشت سر بگذاریم.

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ تأکید کرد: باید بتوانیم بهره‌وری را در حد اعلا داشته باشیم؛ داشته‌های خود را به خوبی بشناسیم و هزینه‌ی فرصت‌های از دست رفته را به حداقل برسانیم.

دکتر فضلی در ادامه ابراز امیدواری کرد همکاران با تمام قدرت، با سرعت مطلوب، با بهره‌وری و بدون از دست دادن حتی یک لحظه، چنان پیش بروند که سال ۹٥ سالی پرحلاوت و با تجربه‌های ناب رقم بخورد.

دکتر فضلی در پایان اظهار داشت: در پایان باز هم به شما درود می‌فرستم و آرزو می‌کنم سال نو، سالی پر از موفقیت، سعادت و پیروزی برای شما همکاران عزیز و خانواده‌های گرامی شما باشد. سلام و تبریک مرا به اعضای گرامی خانواده‌هایتان برسانید.

در این نشست صمیمانه، مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، پس از اتمام سخنرانی از حضار خواستند نقطه نظرات خود را ارائه کنند و مراسم با بحث و تعامل درباره‌ی موارد مطرح شده توسط همکاران ادامه یافت. در همین راستا، جمعی از حضار به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و پیشنهاداتی ارائه کردند که دکتر فضلی رهنمودهایی درباره‌ی آن‌ها بیان داشتند و برخی از این پیشنهادها مورد موافقت و تایید ایشان قرار گرفت.
گفتنی است مراسم دیدار نوروزی، روز یکشنبه پانزدهم فروردین ماه ویژه‌ی دیگر شرکت‌های تهران و کرج در مجتمع کورش برگزار می‌شود و از روز شانزدهم تا هجدهم فروردین ماه، دیدار نوروزی در قزوین، اشتهارد، سلفچکان و ساوه ادامه خواهد داشت.

دکتر فضلی: باید ERP را به بهترین شکل پیاده‌سازی کنیم

سمینارهای آموزشی یک‌پارچه سازی منابع سازمان (ERP) به همت دانشگاه گلرنگ و واحد ERP گروه صنعتی گلرنگ صبح روز شنبه ١٢ دی ماه در مجتمع کورش برگزار شد.
دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در افتتاح این سمینارها بیان داشت: هدف ما استفاده‌ی بهینه از بهینه‌سازان منابع سازمان است و در این مسیر می‌خواهیم از دستاوردهای نوین به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم. این راهی است که برای جهانی شدن باید طی کنیم و از آن جا که می‌خواهیم جهانی باشیم از ERP های بین‌المللی نیز استفاده می‌کنیم.
مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ ادامه داد: برای رسیدن به این مهم باید واجد یک مدیریت تغییر سازمانی (OCM) قوی باشیم و مدیریت تغییر در سازمان را به بهترین شکل پیاده‌سازی کنیم. در این مسیر باید‌ بهترین تجربیاتی (Best Practice) که برای گروه توانمندی‌های خاص ایجاد کرده حتما دیده شود.
دکتر فضلی تأکید کرد: می‌دانیم که این فعالیت‌ها دشواری‌هایی دارد، دشواری‌هایی که تنها با وفاق و همدلی هموار می‌شود. این کار متعلق به همه است، هم دشواری‌اش، هم افتخارش، بنابراین همه باید در انجام آن سهیم و همراه باشند.
مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ افزود: در دنیای امروز برنده کسی است که اطلاعات صحیح را در سریع‌ترین زمان به دست می‌آورد و برای رسیدن به این اطلاعات، باید ERP را به بهترین شکل پیاده‌سازی کنیم.
دکتر فضلی تصریح کرد: با تأکید ویژه باید از این پس روی منابع سازمان تمرکز کنیم و حتما شرکت‌های مجموعه در شرایط مشابه و رقابتی از داخل مجموعه خرید کنند. به راحتی نباید از کنار منابع سازمان گذشت. استفاده از منابع سازمان سبب بهره‌وری بیشتر می‌شود و تا زمانی که تأمین‌کنندگان و مشتریان داخل گروه، تعامل سازنده‌ای تا بالای 95 درصد نداشته باشند این بهره‌وری به نحو مطلوب رخ نخواهد داد.
دکتر عباسی مدیر کل IT و سیستم‌ها نیز در این سمینار ابراز داشت: برای جهانی شدن باید لوازم جهانی شدن را فراهم کنیم. ما نیز برای استفاده از بهترین تجربیات جهانی تصمیم به تهیه‌ی یک ERP بین‌المللی گرفتیم. این امر فرایندهای پیچیده‌ای داشت و نهایتا تصمیم گرفته شد از شرکت بین‌المللی TEC در کانادا کمک بگیریم و این شرکت فرایند انتخاب یک ERP را آغاز کرد.
دکتر عباسی ادامه داد: ما امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا اردیبهشت ماه سال ۹٥ به مرحله عقد قرارداد برسیم. پس از عقد قرارداد به ترتیب در شرکت‌هایی که برنامه‌ریزی شده‌اند، پیاده‌سازی آغاز می‌شود.
مدیر کل IT و سیستم‌ها اضافه کرد: یکی از موارد مهم در پیاده‌سازی ERP آن است که همگان باید حس کنند قرار است فرهنگ متفاوتی حاکم شود. باید همه آماده باشیم. پس از استقرار ERP تمامی کارها باید دقیق و به شکل مشخص در داخل ERP انجام شود و هیچ فرایندی نباید بدون ERP شروع به کار کند.
در ادامه این سمینار مهندس معدنی از شرکت آریا همراه سامانه یک دید کلی از محصول ERP شرکت مایکروسافت ارائه داد.

دکتر فضلی: گروه صنعتی گلرنگ برای دوران پسا تحریم برنامه‌ی جامع دارد

دکتر مهدی فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در پنجمین کنفرانس ملی مدیریت اجرایی درباره‌ی «چالش‌های هولدینگ‌ها پس از تحریم» گفت: یکی از چالش‌های مهم گروه‌های صنعتی ایرانی در دوران پساتحریم مسئله‌ی قیمت خواهد بود، زیرا شرکت‌های بین‌المللی ممکن است در زمان ورود به بازار،  قیمت محصولات را در ابتدا حتی پایین‌تر از قیمت تمام شده عرضه کنند اما به مرور قیمت‌ها را افزایش دهند.

دکتر فضلی ادامه داد: در زمینه‌ی کیفیت نیز ممکن است آن‌ها ذهنیت مصرف‌کنندگان را به کیفیت خودشان به نحوی سوق دهند که مشتریان وفادار برای خود دست و پا کنند و یا می‌توانند کالاهایی را ارائه کنند که تا به حال نیاز جامعه نبوده و برای خود بازارسازی کنند. مقبولیت برخی برندهای جهانی و برند کشورهای دارای محبوبیت، در بحث ترویجات و تبلیغات از دیگر چالش‌های پیش‌رو است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرصت‌های پساتحریم پرداخت و عنوان داشت: فرصت‌های بسیاری پس از دوران تحریم پیش روی ماست که باید از آن‌ها به بهترین نحو استفاده کنیم. از جمله در شرایط پساتحریم امکان تامین و واردات مواد اوليه و ماشین‌آلات به روز، بدون واسطه وجود دارد که همین امر هزینه‌ها را بسیار کاهش می‌دهد. همچنین به دلیل برطرف شدن مشکلات انتقال ارز و همچنین برخورداری از شرایط پرداخت بین المللی شرایط عادلانه‌تری برای رقابت و صادرات فراهم می‌شود. انتقال دانش فنی و تکنولوژی به ایران و حتی امکان صادرات دانش فنی و تکنولوژی در حوزه‌هایی مانند نانو که ایران توان رقابت دارد نیز، از جمله‌ی این فرصت‌هاست.
مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در ادامه درباره‌ی ویژگی‌های موثری که سبب پایداری در رشد گروه صنعتی گلرنگ شده است، سخن گفت و اظهار داشت: توجه به نقش ارزش‌ها از مهم‌ترین ویژگی‌های گروه صنعتی گلرنگ است، از جمله‌ی این ارزش‌ها ایجاد اشتغال پایا و پویاست به این معنا که گروه صنعتی گلرنگ به طور مداوم در حال اشتغال‌زایی است اما به گونه‌ای که این اشتغال‌زایی خطری برای اشتغال موجود در داخل گروه ایجاد نکند.

ادامه مطلب: دکتر فضلی: گروه صنعتی گلرنگ برای دوران پسا تحریم برنامه‌ی جامع دارد

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ به عنوان برترین راهبر دانشی معرفی شد

دکتر مهدی فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ به عنوان برترین راهبر دانشی در چهارمین دوره جایزه جهانی سازمان دانشی برتر در ایران معرفی شد.

لازم به ذکر است شرکت گروه صنعتی گلرنگ به همراه ۹ شرکت زیرمجموعه در این جایزه حضور داشتند که تمامی شرکت‌ها موفق به دریافت لوح تقدیر شدند.

از میان شرکت‌های حاضر گروه صنعتی گلرنگ، گروه صنعتی و شرکت گلپخش اول نیز به عنوان ارائه کنندگان بهترین تجربیات در حوزه مدیریت دانش معرفی و در دو کارگاه تخصصی اقدام به ارائه تجربیات خود نمودند.

تجربه‌های طرح‌ریزی و استقرار مدل شایستگی‌های مدیران گروه صنعتی گلرنگ و همچنین طراحی،‌ استقرار و بهره‌برداری از سیستم هوشمندی کسب و کار از جمله 15 کارگاه تخصصی جانبی در کنفرانس چهارمین دوره جایزه جهانی سازمان دانشی برتر در ایران بودند که توسط همکارانی از گروه صنعتی،‌ شرکت گلپخش اول و شرکت گلبرگ بهاران برگزار شد.

 

ادامه مطلب: مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ به عنوان برترین راهبر دانشی معرفی شد

جوایز برندگان جشنـواره نوآوری و فنـاوری گلرنگ اهدا شد

جوایز برندگان جشنـواره نوآوری و فنـاوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی از سوی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ اهدا شد.

این جوایز طی مراسمی صمیمانه در دفتر دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ با حضور مهندس فاضلیان معاون توسعه صنعتی گروه صنعتی گلرنگ، دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ، دکتر باقری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف و دکتر موحدی مدیر امور پژوهش معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، یک‌شنبه سوم اسفند ماه 1393 اهدا شد.

در این مراسم صمیمانه دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ بیان داشت: ایران 7 درصد از منابع طبیعی جهان را داراست اما سهم آن از GDP بین‌المللی تنها نیم درصد است. خداوند امکانات و نعمات بسیار زیادی را به ما ارزانی داشته است و این ما هستیم که باید تمام توان خود را برای ساختن دنیایی بهتر و خدمت به هم‌وطنانمان به کار بندیم.

دکتر فضلی ادامه داد: علاوه بر این که خدمت به هم‌میهنانمان را وظیفه‌ی خود می‌دانیم و در حد توان برای رونق میهن عزیزمان می‌کوشیم معتقدیم خیر و حسنه‌ی دنیا و آخرت در این خدمت جمع است.

در این مراسم دکتر سید اسماعیل حسینی به عنوان برنده رتبه سوم سطح اول 10 سکه، مهندس محمد امین رحیمی به عنوان برنده رتبه دوم سطح دوم 10 سکه و مهندس محمد علی میلان به عنوان برنده رتبه سوم سطح دوم 5 سکه دریافت کردند.

گفتنی است این جشنواره با هدف ترغیب دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید، پژوهشگران و صاحبان ایده‌های کسب‌وکار به ارائه دستاوردهای علمی ـ پژوهشی و ایده‌های نو مبتنی بر علم و دانش که امکان کارآفرینی و تولید ثروت را در موضوعات فعالیت‌های گروه صنعتی گلرنگ داشته باشند، برگزار شد.

بازدید دکتر فضلی از غرفه فاران شیمی‌ در کنگره دانش اعتیاد

دکتر فضلی در بازدید از غرفه فاران شیمی‌ در هشتمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با اشاره به نگاه گروه صنعتی گلرنگ در مورد سرمایه‌گذاری دارویی بیان داشت: تا جایی که می‌توانیم می‌خواهیم در هر زمینه‌ای که امکانش برایمان فراهم است در خدمت هم‌وطنان عزیزمان باشیم. در صنعت دارو نيز دیدیم که می‌توانیم حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم. همکاران دانشمندی به مجموعه ما پیوستند و ما تلاش کردیم با وجود این عزیزان تمام زنجیره چند فراورده دارویی را تدارک ببینیم، ‌از API (مواد اولیه دارويي) تا تولید محصول نهایی و توزیع آن. و فكر مي‌كنم در حد بضاعتمان توانسته‌ایم به ترک اعتیاد در کشورمان کمک کنیم و به آن سرعت ببخشیم.

گفتني است شرکت داروسازی فاران شیمی‌حامی ‌اصلي هشتمین كنگره بین‌المللی دانش اعتیاد بود كه از 19 تا 21 شهریور ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ‌شد.

از اهداف اصلی برگزاري اين کنگره، اشتراک ايده‌ها و کمک به حل چالش‌های پیش روی اعتیاد بود. از همین رو شرکت داروسازی فاران شیمی‌با توجه به اهميت جايگاه مسئولیت‌های اجتماعی در گروه صنعتي گلرنگ و لزوم حل مشکل خطیر اعتیاد در کشور عزیزمان بر خود واجب دید تا با حمایت از کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد تلاش خود را جهت یافتن راه حل‌های ارزشمند انجام داده و نقش موثری در این راه دشوار ایفا نماید.

گفتني است هشتمین همایش سالیانه دانش اعتیاد ضمن بررسی طیف گسترده‌ای از موضوعات، مشتمل بر ابعاد مختلف جسمانی، روانی، اجتماعی، معنوی، جمعیت‌ شناختی، قانونی، و علوم پایه بیماری اعتیاد، فرصتی فراهم آورد تا پژوهشگران و علاقه‌مندان عرصه‌‌های مختلف این حوزه از علم، آخرین دستاوردهای علمی‌ـ‌پژوهشی خود را با یکدیگر در میان گذاشته و به بحث و تبادل نظر پرداختند. ارائه سخنراني‌هاي كليدي در قالب پانل، ارایه پژوهش‌های انجام‌ شده در قالب سخنرانی و پوستر و برگزاری كارگاه‌های مختلف از برنامه‌‌هاي محوري اين كنگره بود.

سخنرانی دکتر مهدی فضلی در جمع مدیران شرکت‌های فعال در پارک فنآوری پردیس

چهارشنبه ۱۸ دی ماه مسئولین و مدیران پارک فناوری پردیس از مدیرعامل محترم «گروه صنعتی گلرنگ» دکتر مهدی فضلی به عنوان یکی از مدیران و کارآفرینان برجسته و موفق صنعت کشور که در راستای تحقق شکل‌گیری تعاملات اقتصادی دانش بنیان گام‌های موثری برداشته است دعوت به عمل آوردند تا در جلسه‌ای که تعداد زیادی از مدیران شرکت‌های فعال در پارک فناوری پردیس در آن حضور داشتند سخنرانی نموده و ضمن معرفی دلایل و چگونگی توفیق این گروه بزرگ صنعتی به سؤالات حاضران در زمینه مباحث مدیریت و کارآفرینی پاسخ دهد.

آشنایی با پارک فناوری پردیس
در ابتدای این جلسـه مهندس قنبرپور مدیر امور شرکت‌ها در «پارک فناوری پردیس» برای آشنایی حاضرین گوشه‌ای از تاریخچه، اهداف، چشم‌انداز، مزایای سرمایه‌گذاری در پارک و گردش مالی این مرکز را تشریح کرد تا مدیران حاضر در جلسه با پیش‌زمینه ذهنی درستی به بحث‌های مطرح شده در این مذاکره بپردازند.
پارک فناوری پردیس با مسئولیت نهاد ریاست جمهوری و ترکیب هیأت امناء چهارده نفره از وزارتخانه‌ها، مراکز و افراد علمی و دانشگاهی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور، در 20 کیلومتری شمال تهران در محدوده فعلی به وسعت ۳۰ هکتار در دو فاز (با افق توسعه تا حدود ۱۰۰۰ هکتار) واقع شده است.

از اهداف مهم این پارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱-تجاری‌سازی نتایج تحقیقات و تحقق ارتباط بخش‌های تحقیقاتی و تولیدی و خدماتی کشور، به منظور رشد و توسعه اقتصادی و فنی
۲- تسریع روند تبادل دانش فنی و فناوری‌های نوین و برتر بین داخل و خارج کشور
۳- حمایت از توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط فناور و نوآور باهدف توسعه صنایع نوین و کارآفرینی
۴- حمایت از همکاری‌های بین‌المللی و استفاده از تجارب جهانی، به منظور زمینه‌سازی جهت حضور موثر شرکت‌ها در بازارهای جهانی
۵- ایجاد فرصت‌های علمی و تحقیقاتی و پژوهشی جدید با دیدگاه توسعه فناوری‌های استراتژیک جهان از جمله نانو فناوری، فناوری زیستی و فناوری اطلاعات
۶- تحقق ارتباط صنعت و دانشگاه به منظور ارتقاء سطح فناوری و بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در دانشگاه‌ها