social-responsibility
گروه صنعتی گلرنگ با توجه ویژه به مسئولیت‌هایی که در قبال اعتماد مردم دارد، همواره درصدد است تا مسئولیت‌های اجتماعی، متناسب با اهداف و وظایف خود را به بهترین نحو به انجام برساند. نمونه‌وار چند اقدام شرکت‌های تابعه این گروه بزرگ صنعتی را در این زمینه مرور می‌نمایید:

حمایت از همایش ها وفعالیت‌های علمی

حمايت از كنگره بین‌المللی دانش اعتیاد
شرکت داروسازی فاران شیمی‌ حامی ‌اصلي هشتمین كنگره بین‌المللی دانش اعتیاد بود كه از 19 تا 21 شهریور ماه 1393 در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ‌شد.
از اهداف اصلی برگزاري اين کنگره، اشتراک ايده‌ها و کمک به حل چالش‌های پیش روی اعتیاد بود.

حمایت شرکت پدیده شیمی پایدار از همایش‌ مدیریت پسماند دانشگاه صنعتی شریف

شرکت پدیده شیمی پایدار از سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سیزدهم و چهاردهم مهرماه 91 در سالن جابر بن حیان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، حمایت کرد.
در سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در دانشگاه صنعتی شریف با حضور جدی و اثرگذار کارشناسان شرکت پدیده شیمی پایدار برگزار شد، شرکت پدیده شیمی پایدار به روال دوره‌های پیشین باهدف ارتقاء سیستم انبارش و پسماند، حمایت مالی از این همایش را بر عهده گرفت تا بدینوسیله قدمی مؤثر در راستای حفاظت از محیط‌زیست بردارد.

حمایت پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده
پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده حمایت کرد. 
در این همایش که 19 و 20 مهرماه 1391 برگزار شد، دو مقاله از شرکت پاکشو ارائه شد. مقاله نخست با عنوان «بررسی عوامل مختلف تثبیت رنگ مو در شامپوهای محافظ رنگ» توسط مهندس سخی و خانم مهندس عرب ارائه شد و مقاله دیگر با عنوان «اندازه روغن آزاد در SLES به روش GC» توسط مهندس موحدی و خانم مهندس حیدری ارائه گردید.
گفتنی است مقاله مهندس سخی و مهندس عرب به عنوان مقاله برتر انتخاب شد و موفق به دریافت جایزه نقدی گردید.

شرکت پاکشو، حامی روبات سورنا
ـ شرکت پاکشو از شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ به عنوان حامي روبات سورنا امیدوار است این گونه حمایت‌ها موجب ايجاد تحول در فناوری توليد روبات‌هاي انسان نما در كشور گردد.
گفتنی است این شرکت در تاریخ دوازدهم تير ماه 1389 در دومين جشنواره خلاقيت و نوآوري در عرصه صنعت و معدن، لوح سپاس وزارت صنايع و معادن و انجمن تخصصی مراكز تحقيق و توسعه صنايع و معادن را به عنوان حامی ماندگار روبات ملی سورنا دريافت داشت.

حمايت از دانشگاه، دانشجويان و نخبگان
گروه صنعتی گلرنگ با توجه به اهميت فضای دانشگاهی در پيشبرد رفاه و توسعه تاكنون اقدامات زيادی در زمينه تعامل با دانشگاه انجام داده است. از جمله اين اقدامات می توان به حمايت از دانشجويان و نخبگان اشاره كرد كه در اين گروه با جديت پيگيری مي‌شود. به عنوان نمونه می توان به همكاری با دانشكده شيمی دانشگاه صنعتی شريف اشاره نمود. از جمله ساختمان تكميلی دانشكده شيمی دانشگاه صنعتی شريف ظهر يكشنبه بيست‌ويكم خردادماه سال 85، طي مراسمی با حضور استاد حاج محمدكريم فضلی رياست محترم هيأت مديره گروه صنعتی گلرنگ، دكتر سعيد سهراب‌پور رياست محترم دانشگاه صنعتی شريف و دکتر مهدی فضلی مديرعامل محترم گروه صنعتی گلرنگ و با حمايت مالی گروه به بهره‌برداری رسيد.

حمایت پدیده شیمی پایدار و پاکشو از گردهمایی مهندس شیمی و پلیمر دانشگاه تهران
شركت پديده شيمی پايدار و شركت پاكشو از سومين گردهمايی ساليانه مهندسی شيمي و پليمر دانشگاه تهران حمايت كردند.
شركت پاكشو حامی مالی اين مراسم بود و شركت پديده شيمی پايدار با ارسال محصولات خود از اين گردهمايی حمايت كرد.
در اين گردهمايي كه شانزدهم اسفندماه 1388 در دانشگاه تهران برگزار شد، مهندس فاضليان، معاون محترم توسعه صنعتي گروه صنعتي گلرنگ در معرفی شركت پديده شيمی نيلی اظهار داشت: «امروز پديده شيمی نيلی توليدكننده انواع مواد اوليه است كه درصنايع آرايشی، بهداشتی و پتروشيمی مورد استفاده است و اين توليدات به چندين كشور نيز صادر می گردد. چند محصول از محصولات پديده اختصاصی است و نه تنها در ايران بلكه در تمام منطقه، فقط در ايران توليد می شود.»
وي سپس به معرفی شركت‌های پديده شيمی پايدار و تيان گاز استيل پرداخت و درباره توسعه روزافزون گروه صنعتی گلرنگ افزود: «امروز گروه صنعتي گلرنگ حدوداً 4000 نفر پرسنل دارد كه همراه خانواده‌هايشان مستقيماً سر سفره آن نشسته‌اند. دليل اين پيشرفت آن است كه استاد حاج محمدكريم فضلی بنيانگذار گروه صنعتي گلرنگ و پسر ايشان دكتر مهدی فضلی مديرعامل محترم گروه صنعتی گلرنگ عاشق اين مملكت هستند و تمام كارگران، كارشناسان و كاركنان را از اعضایی خانواده خود مي‌دانند. فضای كه در گروه صنعتی گلرنگ مهياست باعث شده بهترين جوانان و سرمايه‌های اين مرز و بوم جذب اين گروه صنعتی بشوند و بنای اين گروه چنان پايه‌ريزی شده كه پرسنل با عشق و علاقه مشغول به كارند و با كارشان زندگی  مي‌كنند.»
مديرعامل محترم شركت توليدی پديده شيمی پايدار با بيان نقاط عطف زندگی بنيانگذار گروه صنعتی گلرنگ ادامه داد: «من بنيانگذار گروه صنعتی گلرنگ را يك سرمايه ملی می دانم كه توجه به ديدگاه‌ها و روش او قطعاً می تواند راهنمای خوبی براي شما جوانان باشد.» 
تأسیس دانشگاه
مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال 1386 با هدف آموزش پرسنل و تأمین نیروی انسانی ماهر گروه صنعتی گلرنگ تأسیس گردید و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

 

حمایت از محيط زيست 


شركت پاکشو و حمایت از محیط زیست
شركت پاكشو و به تبع آن مجتمع تولیدی و شیمیایی پاکشو بر اساس معیارها و استانداردهای زیست محیطی و تبعیت از ضوابط انتخاب صنایع سبز مسیر خود را در حمایت از محیط زیست مشخص ساخته است.

نصب سیستم پایش آنلاین
مجتمع 1 پاکشو در سال 1393 اقدامات زیست محیطی خود را با نصب سیستم پایش آنلاین (Online monitoring) بر روی استک بگ فیلتر پلنت تولید پودر شوینده گسترش داد. اين اقدام مورد توجه اداره محیط زیست استان قزوین قرار گرفت و مدیر کل محیط زیست استان قزوین ضمن بازدید از اين مجتمع از پاکشو تشكر كرد.

تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS)
این شرکت با تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) برای کلیه واحدهای خود بندهای زیر را به اجرا در مي‌آورد


نصب و راه اندازی سیستم پایش و کنترل آلودگی
ـ کلیه تجهیزات واحد سولفورکس که در سال 1387 به بهره برداری رسیده است ساخت شرکت بالسترای ایتالیا بوده و مجهز به ستون اسکرابر( جهت خنثی سازی گاز SO2) و فیلتر مخصوص گاز SO3 به نام استاتیک فیلتر مي‌باشد.
ـ در تکنولوژی جدید پلنت‌های مداوم سولفوناسیون (موجود در پلنت 2 تن) الکتر و استاتیک فیلتر حذف شده و جهت جایگزینی از فیلترهایی با ساختمان خاص به نام Brink Filter که سطح آن با LAB آغشته مي‌گردد برای حذف گاز SO3 استفاده می‌شود و ضایعات تولید شده در جریان فرایند تولید محصول وارد می‌گردد.
ـ در پلنت تولید پودر سیستم فیلتراسیون بگ فیلتر با 13 انشعاب و راندمان 599 درصد در طبقات تولید پودر نصب شده و هزینه هر بار تعویض بگ یا کیسه‌ها 20 میلیون تومان است.
ـ در سال 1389 خروجی دودکش واحد سولفورکس و بگ فیلتر در پلنت پودر مجهز به پلاک (محل اندازه گیری گازهای خروجی و فاین) شده و شرایط برای ارائه اسناد خود اظهاری که هر 4 ماه به میط زیست اراده مي‌شود و نیز پایش‌های اداره کل حفاظت محیط زیست مهیا گردید.
ـ در خرداد 1389 اولین مرحله پایش آلاینده‌های زیست محیطی در مجتمع پاکشو انجام شد و آلاینده‌ها مورد اندازه گیری قرار گرفت و خوشبختانه در هیچ مورد میزان آلاینده‌های زیست محیطی خارج از حدود استاندارد گزارش نشد.

راه اندازی سیستم بازیافت مواد و پساب خروجی واحدهای تولیدی
ـ در مجتمع پاکشو کلیه ضایعات پودری پلنت پودر مجدداً در فرایند قابل استفاده بوده و حجم ضایعات خروجی بسیار اندک مي‌باشد.
ـ دستگاه پرس ضایعات کارتن جهت ساماندهی به ضایعات کارتن وجعبه و کاهش حجم آنها به دست کارگران توانمند این مجتمع ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
ـ پساب خروجی واحد مایعات از طریق مسیری به واحد پودر راه یافته و در این واحد مورد استفاده قرار می گیرد.
ـ پساب خروجی واحد تولید پودر از طریق سیستم سیرکوله بارها در همین واحد مورد استفاده قرار می گیرد.
سازگار گردن تولیدات با محیط زیست
ـ مجتمع پاکشو همگام با سایر صنایع شوینده دنیا در جهت حمایت و حفاظت محیط زیست به رقابت پرداخته و اهتمام به جایگزینی مواد کم خطرتر مانند استفاده از الكل چرب‌هاي خطی اتوكسيله به جاي نونيل فنل اتوكسيله، کاهش مصرف فسفاتها، استفاده از آلكيل بنزن‌های خطی، استفاده از مواد مؤثره بيولوژيكی(آنزيم‌ها) و کاهش مصرف پرکننده‌ها نموده است.  

ایجاد فضای سبز و حمایت از تنوع زیستی
به اهتمام امور محترم اداری و پشتیبانی فقط در سال 1389 در مجتمع پاکشو 120 اصله نهال کاشته شده و علاوه بر آن تعداد زیادی نیز گل و گیاه به فضای سبز مجتمع افزوده شده است.

کاستن از مصرف انرژی یا افزایش بازده مصرف انرژی
کمیته بهینه سازی مصرف انرژی با رهبری مدیر محترم فنی مجتمع و نظارت مدیریت محترم و معاونت محترم مجتمع در سال 1389 اقدام به ارائه 26 طرح بهینه‌سازی نمود که 11 مورد آن اجرا گردید و 11 مورد آن در دست اجراست.

حمایت از ورزش 

حمايت از تيم ملي واليبال در مسابقات آسيايي
در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در سال 2014، گروه صنعتی پاکشو و برند گلرنگ اعضای خانواده ملی‌پوشان والیبال ايران را به قصد روحیه بخشیدن به بازیکنان، به شهر اینچئون در كره جنوبي فرستاد. در اين بازي‌ها تیم ملی والیبال ایران براي اولين بار به قهرماني رسيد و اعضای اين تيم، پيروزي را همراه با همسران و کودکانشان جشن گرفتند. اين حمايت، به دليل قهرماني تيم واليبال بازخورد گسترده‌اي در رسانه‌هاي گروهي داشت.

گلرنگ حامی رسمي تیم ملی فوتبال ایران
برند گلرنگ در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) رسماً از تيم ملي فوتبال ايران حمايت كرد.
اين حمایت، در رسانه‌ها و برنامه‌های مختلف تلویزیونی مطرح گرديد و اذعان شد كه این حمایت، نشان‌دهنده توجه ویژه مجموعه گلرنگ به مسئولیت‌های اجتماعی است.

اویلا حامی تیم ملی فوتبال ایران
برند اويلا در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) از تيم ملي فوتبال ايران حمايت كرد. اين برند در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی به عنوان اسپانسر تیم ملی در اطراف زمين، در چشم‌انداز طرفداران مشتاق تيم ملي قرار گرفت.

 

حمايت از فرهنگ و هنر 

 

 افتتاح پردیس سینمایی کورش

بزرگ‌ترين پرديس سينمايي كشور به نام پردیس سینمایی کورش با سرمايه‌گذاري گروه صنعتي گلرنگ بيست و هفتم مرداد ماه 1393 همزمان با رونمايي فیلم سینمایی «شهر موش‌ها 2» ساخته‌ی مرضیه برومند افتتاح شد.
اين پرديس جزئي از مجتمع تجاري، فرهنگي و تفريحي كورش است كه داراي 14 سالن سينماست و 2800 صندلي به ظرفيت سينماهاي كشور اضافه كرده است.
به كارگيري مدرن‌ترين تجهيزات صوتي و تصويري ديجيتال و آنالوگ و پيشرفته‌ترين فناوري‌هاي نورپردازي تئاتر، از ويژگي‌ها‌ي منحصربه‌فرد اين پرديس سينمايي است.

حمايت از انتشار كتاب كارآفرين اجتماعي
كتاب «كارآفرين اجتماعي» كه از سوي خانه كارآفرينان ايران تدوين شده است، با سرمايه‌گذاري گروه صنعتي گلرنگ و با مقدمه دكتر فضلي مدير عامل گروه صنعتي گلرنگ، مهر ماه سال 1393 روانه بازار شد.
اين كتاب نوشته محمود احمدپور دارياني عضو هيئت علمي دانشگاه تهران و زهرا بهروزآذر است و از سوي نشر راه دان به بازار عرضه شده است.
فعاليت‌های خيرخواهانه


فعالیت های خیرانه و مستمر پاکشو

اهدای هديه و كمك مالی  به مراكز خيريه از جمله فعاليت‌هايی است كه به طور مستمر در گروه صنعتی از همكاران شركت پاكشو از خانه سالمندان كهريزك و اهداي هديه به اين مركز در روز پنج‌شنبه سوم اسفندماه 1385 نمونه‌اي ديگر از فعاليت‌هاي اجتماعی همكاران ما در گروه صنعتی گلرنگ است. 
شركت پاكشو درسال 1385 حدود 533 ميليون ريال بابت كمك‌های بلاعوض مردمی، امور خيريه، كمك به دارالايتام، برنامه جهاني غذا، خريد كامپيوتر براي اشخاص نيازمند و كمك به امور مسكن، و مبالغی برای كمك به زلزله‌زدگان بمتخصيص داده است. اين شركت علاوه بر اينها مفتخر به ساخت مدرسه، ساخت بيمارستان و ساخت حمام در نقاط محروم نيز هست. تأمين شوينده‌ها به طور رايگان برای سرای سالمندان و آموزش و پرورش؛ ايجاد صندوق قرض الحسنه؛ ايجاد زمين و امكانات ورزشی در شهرهای مختلف كشور؛ همكاری در ساخت حوزه علميه ملاير؛ و ساخت چند دستگاه آپارتمان برای افراد واجد شرايط از ديگر اقدامات خيرخواهانه شركت پاكشوست.

کمک‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

همکاران کلیه شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا 30 روز از حقوق خود به مبلغ 50 میلیون تومان به یاری هم‌وطنان زلزله‌زده شتافتند همچنین علاوه بر این کمک‌ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر 250 میلیون تومان، هم‌وطنان زلزله‌زده را یاری رساند.

توزیع پوشک پامتی در میان زلزله زدگان

از جمله محصولات موردنیاز هموطنانمان در مناطق زلزله زده محصولات بهداشتی بود، بر همین مبنا مطابق رایزنی‌هایصورت گرفته میان شرکت گلرنگ‌پخش و شرکت ماریناسان توافق گردید تا پوشک بچه پامتی ونوار بهداشتی نانسی از محصولات شرکت گلرنگ‌پخش در مناطق زلزله‌زده، میان آوارگان توزیع شود. 

اشتیاق همکارانماندر شرکت گلرنگ‌پخش تبریز جهت مشارکت در امر توزیع این هدایا باعث دلگرمی بود وهمکارانمان با حضور در مناطق زلزله‌زده از نزدیک ضمن دلجویی از بازماندگان اینحاثه محصولات فوق را توزیع نمودند.

انجام این اقدام علاوه بر انسان دوستی، حس همدلی را در بین همکاران افزایش داد و کلیه همکارانمان از اینکه توانسته بودند از نزدیک در امر کمک رسانی مشارکت کنند بسیار خرسند بودند.

پرسنل گروه صنعتی گلرنگ به یاری قحطی‌زدگان سومالی شتافتند

جمعی از پرسنل گروه صنعتی گلرنگ، به پیشنهاد دکتر فضلی مدیر عامل محترم گروه، در راستای همدردی و کمک به تأمین نیازهای قحطی‌زدگان سومالی، با اهداء یک روز حقوق خود، به یاری مسلمانان قحطی‌زده و نیازمند این منطقه شتافتند.

حمایت برند اویلا از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید
شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران با برند اویلا، از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید حمایت کرد.

مؤسسه خیریه پیام امید با همکاری شرکت توسعه روابط بین الملل کندو در تاریخ 18 و 19 خرداد ماه 1391، برنامه‌ای تحت عنوان «جشنواره غذا» در فرهنگسرای قدس برگزار نمود.
از این جشنواره شرکت‌های بزرگ و مطرحی حمایت کرده و مؤسسات مختلف انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را به فروش رساندند که درآمد حاصل از این امر صرف امور خیریه در مؤسسه پیام امید شد.

همكاري با يونيسف
يكی از معتبرترين و مهم‌ترين مراكز جهانی كمك‌رساني به مناطق محروم، سازمان يونيسف است. يونيسف (صندوق حمايت از كودكان سازمان ملل متحد) يكی از ده برند پاك جهان و از شناخته شده‌ترين برندهای جهان است.
عمده فعاليت‌های يونيسف در ايران مشاركت در بازسازی شهر بم، فرهنگسازی در زمينه پيشگيری از بيماری ايدز و انجام طرح واكسيناسيون با همكاری دولت جمهوری اسلامی ايران بوده است.
در سال 86 گروه صنعتی گلرنگ در تعاملی خجسته با سازمان يونيسف همكاری خود را به نمايندگی شركت پاكشو با اين سازمان جهانی آغاز نمود. بدين منظور شركت توليدی ـ شيميايی پاكشو و يونيسف ايران، عصر روز پنج شنبه بيست‌وچهارم ارديبهشت ماه 1386 يك تفاهم نامه همکاری را به نفع کودکان ايران در هتل استقلال به امضا رساندند.
طبق اين تفاهم نامه كه توسط مدير عامل محترم گروه صنعتی گلرنگ دکتر مهدی فضلی، مدير عامل محترم شرکت پاكشو مهندس مسعود سزاوار ذاكريان از يك سو و كريستين سالازار رئيس يونيسف در ايران از سوی ديگر به امضا رسيد، قرار بر آن شد كه گلرنگ به عنوان حامی يونيسف مبلغ مشخصي را در اختيار يونيسف قرار دهد. با امضای اين تفاهم نامه رسماً اين همکاری با پيام «با کودکانمان مهربان باشيم» آغاز شد.