p گروه صنعتی گلرنگ - گزارش‌ مسئولیت‌های اجتماعی
گروه صنعتی گلرنگ با توجه ویژه به مسئولیت‌هایی که در قبال اعتماد مردم دارد، همواره درصدد است تا مسئولیت‌های اجتماعی، متناسب با اهداف و وظایف خود را به بهترین نحو به انجام برساند. نمونه‌وار چند اقدام شرکت‌های تابعه این گروه بزرگ صنعتی را در این زمینه مرور می‌نمایید:

حمایت از همایش ها وفعالیت‌های علمی

حمايت از كنگره بین‌المللی دانش اعتیاد
شرکت داروسازی فاران شیمی‌ حامی ‌اصلي هشتمین كنگره بین‌المللی دانش اعتیاد بود كه از 19 تا 21 شهریور ماه 1393 در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ‌شد.
از اهداف اصلی برگزاري اين کنگره، اشتراک ايده‌ها و کمک به حل چالش‌های پیش روی اعتیاد بود.

حمایت شرکت پدیده شیمی پایدار از همایش‌ مدیریت پسماند دانشگاه صنعتی شریف

شرکت پدیده شیمی پایدار از سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سیزدهم و چهاردهم مهرماه 91 در سالن جابر بن حیان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، حمایت کرد.
در سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در دانشگاه صنعتی شریف با حضور جدی و اثرگذار کارشناسان شرکت پدیده شیمی پایدار برگزار شد، شرکت پدیده شیمی پایدار به روال دوره‌های پیشین باهدف ارتقاء سیستم انبارش و پسماند، حمایت مالی از این همایش را بر عهده گرفت تا بدینوسیله قدمی مؤثر در راستای حفاظت از محیط‌زیست بردارد.

حمایت پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده
پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده حمایت کرد. 
در این همایش که 19 و 20 مهرماه 1391 برگزار شد، دو مقاله از شرکت پاکشو ارائه شد. مقاله نخست با عنوان «بررسی عوامل مختلف تثبیت رنگ مو در شامپوهای محافظ رنگ» توسط مهندس سخی و خانم مهندس عرب ارائه شد و مقاله دیگر با عنوان «اندازه روغن آزاد در SLES به روش GC» توسط مهندس موحدی و خانم مهندس حیدری ارائه گردید.
گفتنی است مقاله مهندس سخی و مهندس عرب به عنوان مقاله برتر انتخاب شد و موفق به دریافت جایزه نقدی گردید.

شرکت پاکشو، حامی روبات سورنا
ـ شرکت پاکشو از شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ به عنوان حامي روبات سورنا امیدوار است این گونه حمایت‌ها موجب ايجاد تحول در فناوری توليد روبات‌هاي انسان نما در كشور گردد.
گفتنی است این شرکت در تاریخ دوازدهم تير ماه 1389 در دومين جشنواره خلاقيت و نوآوري در عرصه صنعت و معدن، لوح سپاس وزارت صنايع و معادن و انجمن تخصصی مراكز تحقيق و توسعه صنايع و معادن را به عنوان حامی ماندگار روبات ملی سورنا دريافت داشت.

حمايت از دانشگاه، دانشجويان و نخبگان
گروه صنعتی گلرنگ با توجه به اهميت فضای دانشگاهی در پيشبرد رفاه و توسعه تاكنون اقدامات زيادی در زمينه تعامل با دانشگاه انجام داده است. از جمله اين اقدامات می توان به حمايت از دانشجويان و نخبگان اشاره كرد كه در اين گروه با جديت پيگيری مي‌شود. به عنوان نمونه می توان به همكاری با دانشكده شيمی دانشگاه صنعتی شريف اشاره نمود. از جمله ساختمان تكميلی دانشكده شيمی دانشگاه صنعتی شريف ظهر يكشنبه بيست‌ويكم خردادماه سال 85، طي مراسمی با حضور استاد حاج محمدكريم فضلی رياست محترم هيأت مديره گروه صنعتی گلرنگ، دكتر سعيد سهراب‌پور رياست محترم دانشگاه صنعتی شريف و دکتر مهدی فضلی مديرعامل محترم گروه صنعتی گلرنگ و با حمايت مالی گروه به بهره‌برداری رسيد.

حمایت پدیده شیمی پایدار و پاکشو از گردهمایی مهندس شیمی و پلیمر دانشگاه تهران
شركت پديده شيمی پايدار و شركت پاكشو از سومين گردهمايی ساليانه مهندسی شيمي و پليمر دانشگاه تهران حمايت كردند.
شركت پاكشو حامی مالی اين مراسم بود و شركت پديده شيمی پايدار با ارسال محصولات خود از اين گردهمايی حمايت كرد.
در اين گردهمايي كه شانزدهم اسفندماه 1388 در دانشگاه تهران برگزار شد، مهندس فاضليان، معاون محترم توسعه صنعتي گروه صنعتي گلرنگ در معرفی شركت پديده شيمی نيلی اظهار داشت: «امروز پديده شيمی نيلی توليدكننده انواع مواد اوليه است كه درصنايع آرايشی، بهداشتی و پتروشيمی مورد استفاده است و اين توليدات به چندين كشور نيز صادر می گردد. چند محصول از محصولات پديده اختصاصی است و نه تنها در ايران بلكه در تمام منطقه، فقط در ايران توليد می شود.»
وي سپس به معرفی شركت‌های پديده شيمی پايدار و تيان گاز استيل پرداخت و درباره توسعه روزافزون گروه صنعتی گلرنگ افزود: «امروز گروه صنعتي گلرنگ حدوداً 4000 نفر پرسنل دارد كه همراه خانواده‌هايشان مستقيماً سر سفره آن نشسته‌اند. دليل اين پيشرفت آن است كه استاد حاج محمدكريم فضلی بنيانگذار گروه صنعتي گلرنگ و پسر ايشان دكتر مهدی فضلی مديرعامل محترم گروه صنعتی گلرنگ عاشق اين مملكت هستند و تمام كارگران، كارشناسان و كاركنان را از اعضایی خانواده خود مي‌دانند. فضای كه در گروه صنعتی گلرنگ مهياست باعث شده بهترين جوانان و سرمايه‌های اين مرز و بوم جذب اين گروه صنعتی بشوند و بنای اين گروه چنان پايه‌ريزی شده كه پرسنل با عشق و علاقه مشغول به كارند و با كارشان زندگی  مي‌كنند.»
مديرعامل پديده شيمی پايدار با بيان نقاط عطف زندگی بنيانگذار گروه صنعتی گلرنگ ادامه داد: «من بنيانگذار گروه صنعتی گلرنگ را يك سرمايه ملی می دانم كه توجه به ديدگاه‌ها و روش او قطعاً می تواند راهنمای خوبی براي شما جوانان باشد.» 
تأسیس دانشگاه
مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال 1386 با هدف آموزش پرسنل و تأمین نیروی انسانی ماهر گروه صنعتی گلرنگ تأسیس گردید و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

حمایت از محيط زيست 


شركت پاکشو و حمایت از محیط زیست
شركت پاكشو و به تبع آن مجتمع تولیدی و شیمیایی پاکشو بر اساس معیارها و استانداردهای زیست محیطی و تبعیت از ضوابط انتخاب صنایع سبز مسیر خود را در حمایت از محیط زیست مشخص ساخته است.

نصب سیستم پایش آنلاین
مجتمع 1 پاکشو در سال 1393 اقدامات زیست محیطی خود را با نصب سیستم پایش آنلاین (Online monitoring) بر روی استک بگ فیلتر پلنت تولید پودر شوینده گسترش داد. اين اقدام مورد توجه اداره محیط زیست استان قزوین قرار گرفت و مدیر کل محیط زیست استان قزوین ضمن بازدید از اين مجتمع از پاکشو تشكر كرد.

تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS)
این شرکت با تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) برای کلیه واحدهای خود بندهای زیر را به اجرا در مي‌آورد


نصب و راه اندازی سیستم پایش و کنترل آلودگی
ـ کلیه تجهیزات واحد سولفورکس که در سال 1387 به بهره برداری رسیده است ساخت شرکت بالسترای ایتالیا بوده و مجهز به ستون اسکرابر( جهت خنثی سازی گاز SO2) و فیلتر مخصوص گاز SO3 به نام استاتیک فیلتر مي‌باشد.
ـ در تکنولوژی جدید پلنت‌های مداوم سولفوناسیون (موجود در پلنت 2 تن) الکتر و استاتیک فیلتر حذف شده و جهت جایگزینی از فیلترهایی با ساختمان خاص به نام Brink Filter که سطح آن با LAB آغشته مي‌گردد برای حذف گاز SO3 استفاده می‌شود و ضایعات تولید شده در جریان فرایند تولید محصول وارد می‌گردد.
ـ در پلنت تولید پودر سیستم فیلتراسیون بگ فیلتر با 13 انشعاب و راندمان 599 درصد در طبقات تولید پودر نصب شده و هزینه هر بار تعویض بگ یا کیسه‌ها 20 میلیون تومان است.
ـ در سال 1389 خروجی دودکش واحد سولفورکس و بگ فیلتر در پلنت پودر مجهز به پلاک (محل اندازه گیری گازهای خروجی و فاین) شده و شرایط برای ارائه اسناد خود اظهاری که هر 4 ماه به میط زیست اراده مي‌شود و نیز پایش‌های اداره کل حفاظت محیط زیست مهیا گردید.
ـ در خرداد 1389 اولین مرحله پایش آلاینده‌های زیست محیطی در مجتمع پاکشو انجام شد و آلاینده‌ها مورد اندازه گیری قرار گرفت و خوشبختانه در هیچ مورد میزان آلاینده‌های زیست محیطی خارج از حدود استاندارد گزارش نشد.

راه اندازی سیستم بازیافت مواد و پساب خروجی واحدهای تولیدی
ـ در مجتمع پاکشو کلیه ضایعات پودری پلنت پودر مجدداً در فرایند قابل استفاده بوده و حجم ضایعات خروجی بسیار اندک مي‌باشد.
ـ دستگاه پرس ضایعات کارتن جهت ساماندهی به ضایعات کارتن وجعبه و کاهش حجم آنها به دست کارگران توانمند این مجتمع ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
ـ پساب خروجی واحد مایعات از طریق مسیری به واحد پودر راه یافته و در این واحد مورد استفاده قرار می گیرد.
ـ پساب خروجی واحد تولید پودر از طریق سیستم سیرکوله بارها در همین واحد مورد استفاده قرار می گیرد.
سازگار گردن تولیدات با محیط زیست
ـ مجتمع پاکشو همگام با سایر صنایع شوینده دنیا در جهت حمایت و حفاظت محیط زیست به رقابت پرداخته و اهتمام به جایگزینی مواد کم خطرتر مانند استفاده از الكل چرب‌هاي خطی اتوكسيله به جاي نونيل فنل اتوكسيله، کاهش مصرف فسفاتها، استفاده از آلكيل بنزن‌های خطی، استفاده از مواد مؤثره بيولوژيكی(آنزيم‌ها) و کاهش مصرف پرکننده‌ها نموده است.  

ایجاد فضای سبز و حمایت از تنوع زیستی
به اهتمام امور محترم اداری و پشتیبانی فقط در سال 1389 در مجتمع پاکشو 120 اصله نهال کاشته شده و علاوه بر آن تعداد زیادی نیز گل و گیاه به فضای سبز مجتمع افزوده شده است.

کاستن از مصرف انرژی یا افزایش بازده مصرف انرژی
کمیته بهینه سازی مصرف انرژی با رهبری مدیر محترم فنی مجتمع و نظارت مدیریت محترم و معاونت محترم مجتمع در سال 1389 اقدام به ارائه 26 طرح بهینه‌سازی نمود که 11 مورد آن اجرا گردید و 11 مورد آن در دست اجراست.

حمایت از ورزش 

حمایت گلرنگ از تیم ملی ایران در پارالمپیک
در مراسم بدرقه کاروان افتخار آفرین پارالمپیک ریو ٢٠١۶، برند گلرنگ حمایت خود را از کاروان پارالمپیک ایران اعلام کرد.
کاروان ۱۱۱ نفره ورزشکاران پارالمپیکی ایران از هفدهم شهریور ماه باز‌ی‌های پارالمپیک ریو را آغاز کردند.

حمايت از تيم ملي واليبال در مسابقات آسيايي
در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در سال 2014، گروه صنعتی پاکشو و برند گلرنگ اعضای خانواده ملی‌پوشان والیبال ايران را به قصد روحیه بخشیدن به بازیکنان، به شهر اینچئون در كره جنوبي فرستاد. در اين بازي‌ها تیم ملی والیبال ایران براي اولين بار به قهرماني رسيد و اعضای اين تيم، پيروزي را همراه با همسران و کودکانشان جشن گرفتند. اين حمايت، به دليل قهرماني تيم واليبال بازخورد گسترده‌اي در رسانه‌هاي گروهي داشت.

گلرنگ حامی رسمي تیم ملی فوتبال ایران
برند گلرنگ در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) رسماً از تيم ملي فوتبال ايران حمايت كرد.
اين حمایت، در رسانه‌ها و برنامه‌های مختلف تلویزیونی مطرح گرديد و اذعان شد كه این حمایت، نشان‌دهنده توجه ویژه مجموعه گلرنگ به مسئولیت‌های اجتماعی است.

اویلا حامی تیم ملی فوتبال ایران
برند اويلا در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) از تيم ملي فوتبال ايران حمايت كرد. اين برند در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی به عنوان اسپانسر تیم ملی در اطراف زمين، در چشم‌انداز طرفداران مشتاق تيم ملي قرار گرفت.

 اویلا حامیمسابقات اتومبیلرانی

حمایت برند اویلا از شهاب پیشانی‌دار، قهرمان اتومبیلرانی کشور در مسابقات فرمولا دریفت

حمايت از فرهنگ و هنر 

 افتتاح پردیس سینمایی کورش

بزرگ‌ترين پرديس سينمايي كشور به نام پردیس سینمایی کورش با سرمايه‌گذاري گروه صنعتي گلرنگ بيست و هفتم مرداد ماه 1393 همزمان با رونمايي فیلم سینمایی «شهر موش‌ها 2» ساخته‌ی مرضیه برومند افتتاح شد.
اين پرديس جزئي از مجتمع تجاري، فرهنگي و تفريحي كورش است كه داراي 14 سالن سينماست و 2800 صندلي به ظرفيت سينماهاي كشور اضافه كرده است.
به كارگيري مدرن‌ترين تجهيزات صوتي و تصويري ديجيتال و آنالوگ و پيشرفته‌ترين فناوري‌هاي نورپردازي تئاتر، از ويژگي‌ها‌ي منحصربه‌فرد اين پرديس سينمايي است.

حمايت از انتشار كتاب كارآفرين اجتماعي
كتاب «كارآفرين اجتماعي» كه از سوي خانه كارآفرينان ايران تدوين شده است، با سرمايه‌گذاري گروه صنعتي گلرنگ و با مقدمه دكتر فضلي مدير عامل گروه صنعتي گلرنگ، مهر ماه سال 1393 روانه بازار شد.
اين كتاب نوشته محمود احمدپور دارياني عضو هيئت علمي دانشگاه تهران و زهرا بهروزآذر است و از سوي نشر راه دان به بازار عرضه شده است.

حمایت برند نانسى از پروژه فرهنگی «هر زن، یک قهرمان»

 برند نانسى در راستاى عمل به تعهدات اجتماعى خود و ارج نهادن به مقام والاى بانوان ایرانى، حامى پروژه «هر زن، یک قهرمان» شد.

پروژه فرهنگی «هر زن، یک قهرمان» روز ٢۴ اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز کرد.

حمایت برند نانسی از کنسرت بانوان

 برند نانسی از کنسرت بانوان  به خوانندگی شهره سلطانی که در تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیر ماه برگزار شد، حمایت کرد.
فعاليت‌های خيرخواهانه


فعالیت های خیرانه و مستمر پاکشو

اهدای هديه و كمك مالی  به مراكز خيريه از جمله فعاليت‌هايی است كه به طور مستمر در گروه صنعتی از همكاران شركت پاكشو از خانه سالمندان كهريزك و اهداي هديه به اين مركز در روز پنج‌شنبه سوم اسفندماه 1385 نمونه‌اي ديگر از فعاليت‌هاي اجتماعی همكاران ما در گروه صنعتی گلرنگ است. 
شركت پاكشو درسال 1385 حدود 533 ميليون ريال بابت كمك‌های بلاعوض مردمی، امور خيريه، كمك به دارالايتام، برنامه جهاني غذا، خريد كامپيوتر براي اشخاص نيازمند و كمك به امور مسكن، و مبالغی برای كمك به زلزله‌زدگان بمتخصيص داده است. اين شركت علاوه بر اينها مفتخر به ساخت مدرسه، ساخت بيمارستان و ساخت حمام در نقاط محروم نيز هست. تأمين شوينده‌ها به طور رايگان برای سرای سالمندان و آموزش و پرورش؛ ايجاد صندوق قرض الحسنه؛ ايجاد زمين و امكانات ورزشی در شهرهای مختلف كشور؛ همكاری در ساخت حوزه علميه ملاير؛ و ساخت چند دستگاه آپارتمان برای افراد واجد شرايط از ديگر اقدامات خيرخواهانه شركت پاكشوست.

کمک‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

همکاران کلیه شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا 30 روز از حقوق خود به مبلغ 50 میلیون تومان به یاری هم‌وطنان زلزله‌زده شتافتند همچنین علاوه بر این کمک‌ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر 250 میلیون تومان، هم‌وطنان زلزله‌زده را یاری رساند.

توزیع پوشک پامتی در میان زلزله زدگان

از جمله محصولات موردنیاز هموطنانمان در مناطق زلزله زده محصولات بهداشتی بود، بر همین مبنا مطابق رایزنی‌هایصورت گرفته میان شرکت گلرنگ‌پخش و شرکت ماریناسان توافق گردید تا پوشک بچه پامتی ونوار بهداشتی نانسی از محصولات شرکت گلرنگ‌پخش در مناطق زلزله‌زده، میان آوارگان توزیع شود. 

اشتیاق همکارانماندر شرکت گلرنگ‌پخش تبریز جهت مشارکت در امر توزیع این هدایا باعث دلگرمی بود وهمکارانمان با حضور در مناطق زلزله‌زده از نزدیک ضمن دلجویی از بازماندگان اینحاثه محصولات فوق را توزیع نمودند.

انجام این اقدام علاوه بر انسان دوستی، حس همدلی را در بین همکاران افزایش داد و کلیه همکارانمان از اینکه توانسته بودند از نزدیک در امر کمک رسانی مشارکت کنند بسیار خرسند بودند.

پرسنل گروه صنعتی گلرنگ به یاری قحطی‌زدگان سومالی شتافتند

جمعی از پرسنل گروه صنعتی گلرنگ، به پیشنهاد دکتر فضلی مدیر عامل محترم گروه، در راستای همدردی و کمک به تأمین نیازهای قحطی‌زدگان سومالی، با اهداء یک روز حقوق خود، به یاری مسلمانان قحطی‌زده و نیازمند این منطقه شتافتند.

حمایت برند اویلا از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید
شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران با برند اویلا، از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید حمایت کرد.

مؤسسه خیریه پیام امید با همکاری شرکت توسعه روابط بین الملل کندو در تاریخ 18 و 19 خرداد ماه 1391، برنامه‌ای تحت عنوان «جشنواره غذا» در فرهنگسرای قدس برگزار نمود.
از این جشنواره شرکت‌های بزرگ و مطرحی حمایت کرده و مؤسسات مختلف انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را به فروش رساندند که درآمد حاصل از این امر صرف امور خیریه در مؤسسه پیام امید شد.

همكاري با يونيسف
يكی از معتبرترين و مهم‌ترين مراكز جهانی كمك‌رساني به مناطق محروم، سازمان يونيسف است. يونيسف (صندوق حمايت از كودكان سازمان ملل متحد) يكی از ده برند پاك جهان و از شناخته شده‌ترين برندهای جهان است.
عمده فعاليت‌های يونيسف در ايران مشاركت در بازسازی شهر بم، فرهنگسازی در زمينه پيشگيری از بيماری ايدز و انجام طرح واكسيناسيون با همكاری دولت جمهوری اسلامی ايران بوده است.
در سال 86 گروه صنعتی گلرنگ در تعاملی خجسته با سازمان يونيسف همكاری خود را به نمايندگی شركت پاكشو با اين سازمان جهانی آغاز نمود. بدين منظور شركت توليدی ـ شيميايی پاكشو و يونيسف ايران، عصر روز پنج شنبه بيست‌وچهارم ارديبهشت ماه 1386 يك تفاهم نامه همکاری را به نفع کودکان ايران در هتل استقلال به امضا رساندند.
طبق اين تفاهم نامه كه توسط مدير عامل محترم گروه صنعتی گلرنگ دکتر مهدی فضلی، مدير عامل محترم شرکت پاكشو مهندس مسعود سزاوار ذاكريان از يك سو و كريستين سالازار رئيس يونيسف در ايران از سوی ديگر به امضا رسيد، قرار بر آن شد كه گلرنگ به عنوان حامی يونيسف مبلغ مشخصي را در اختيار يونيسف قرار دهد. با امضای اين تفاهم نامه رسماً اين همکاری با پيام «با کودکانمان مهربان باشيم» آغاز شد.
 

همچنین از دیگر نمونه‌های مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های عضو گروه صنعتی گلرنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گروه صنعتی پاکشو

حمایت گلرنگ از مراسم همیار پلیس در مدرسه غنچه‌های انقلاب

برند گلرنگ (گروه صنعتی پاکشو) از مراسم همیارپلیس که صبح روز چهارشنبه هفتم مهر ماه در مدرسه غنچه‌های انقلاب برگزار شد، حمایت کرد.

ماسترفوده

دریافت جایزه عالی‌ترین رتبه‌ی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی توسط شرکت ماسترفوده

همایش اولین دوره جایزه مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی ایران روز چهارشنبه  ۱۳ اردیبهشت ماه۹۶ در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد و جایزه عالی‌ترین رتبه‌ی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی به آدامس بایودنت تعلق گرفت.

پدیده شیمی قرن

همکاری با سازمان غذا و دارو

شرکت پدیده شیمی قرن با همکاری سازمان غذا و دارو در سال ۱۳۹۴ اقدام به تولید و انتشار کتاب‌های داستان کودکان با محتوای بهداشت و سلامت نمود. این همکاری در تولید ۳ قسمت انیمیشن با همین محتوا در سال  ۱۳۹۵ نیز ادامه یافت.

حمایت از بیماران هموفیلی ایران

شرکت پدیده شیمی قرن در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ با حمایت مالی و ارسال محصولات خود به کانون هموفیلی ایران، حمایت خود از جامعه هموفیلی ایران را اعلام نمود.

حمایت از کمیته امداد امام خمینی (ره)

شرکت پدیده شیمی قرن با ارسال محصولات خود به کمیته امداد امام خمینی (ره)، به صورت دوره ای نقش خود را در کمک به هموطنان بی بضاعت و کم بضاعت ایفا می‌نماید.

حمایت از کودکان بی سرپرست

شرکت پدیده شیمی قرن با ارسال محصولات و کمک‌های مالی خود برای هیئت امنای خانه آیت الله میرزای نایینی، گامی دیگر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی برداشت.

حمایت از خیریه وردآورد

شرکت پدیده شیمی قرن در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود با ارسال محصولات و کمک‌های مالی خود از کودکان معمول خیریه وردآورد در بهمن ماه سال ۱۳۹۴  حمایت نمود.

اکتیو، برند حامی خلیج فارس

پیرو برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه سال  ۱۳۹۵ و حمایت شرکت پدیده شیمی قرن از این مراسم، برند اکتیو به عنوان برند ملی حامی خلیج فارس و برند شایسته ملی در سند سنگ نگاره و تندیس ویژه خلیج فارس واقع در دریاچه خلیج فارس تهران ثبت شد.

گلبرگ بهاران

ـ حمایت برند اویلا از رقابت‌های دو و میدانی فصل قهرمانی کشور در شیراز در روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه ۹۶

ـ در سال‌های ۹۰ تا ۹۴ که مجله آشپزخانه ملل از سوی گلبرگ بهاران شرکت به چاپ می‌رسید، آگهی موسسه خیریه محک به صورت متوالی چاپ می‌گردید.

ـ در اسفند ماه سال ۹۴ غرفه‌ای در خیریه زنجیره امید با حمایت برند اویلا اجاره گردید.

صنایع الکترونیک گلرنگ

شرکت صنایع الکترونیک گلرنگ در جشنواره ۳۳ فیلم فجر، از این جشنواره از طریق تولید رایگان DVD  حمایت کرد. همچنین حمایت از جام جهانی فوتبال، از طریق تولید رایگان دو فیلم "سرزمین شیرها" و "در راه صعود" در کارنامه این شرکت قرار دارد.

مجتمع تجاری ـ فرهنگی کورش

ـ همکاری و مساعدت با دانشجویان در انجام پروژه‌های دانشگاهی: عکاسی، فیلمبرداری، تکمیل پرسشنامه و ...

ـ همکاری و مساعدت با موسسات خیریه (اجرای برنامه‌‌‌های سرود و نمایش): موسسه خیریه امام علی(ع) (کمک هزینه پرداخت دیه)، موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام (کمک هزینه تحصیل)

ـ همکاری با سازمان انتقال خون: شرکت در کمپین من یک اهداکننده خون هستم.

ـ همکاری با سازمان ترافیک شهرداری: اجرای تئاتر آموزشی برای کودکان (کمپین خط سفید)

ـ اکران خیریه فیلم‌های سینمایی پردیس سینمایی کورش: اکران فیلم‌های سینمایی مانند چهارشنبه، دراکولا، لانتوری و ... با هدف امور خیریه

ـ حفظ محیط زیست: نصب تابلوی صرفه‌جویی با شعار (نگذاریم بمیرد جنگل که جهان خواهد مرد) در مجاورت باکس دستمال‌های سرویس‌بهداشتی؛ بازیافت زباله؛ حذف تیکت سرزمین بازی در جهت حفظ محیط زیست: از اول تیرماه سال ۹۵، امتیازهای بازدیدکنندگان سرزمین بازی به جای چاپ تیکت‌های کاغذی در کارت‌های دیجیتالی ذخیره می‌شود.

ـ احترام به سالمندان و معلولان: تعبیه رمپ بر روی پله‌ها، بالابر برای جابه‌جایی ویلچیر و کالسکه

ـ واحد  سلامت یار: اورژانس مستقر در مجتمع (سه‌شنبه تا جمعه)، ویلچیر، طرح غربالگری (بیماری‌های فشارخون، قندخون و ...)

کنترل ترافیک (در مجاورت مجتمع کورش): نصب راهبند در کوچه‌های اطراف مجتمع در جهت تامین آرامش همسایگان مجتمع، تاکسی (وَن) رایگان برای جابه‌جایی ساکنان اطراف مجتمع، پیگیری جایگزینی پله‌برقی جهت پل عابر پیاده مجاور مجتمع، پیگیری ایستگاه تاکسی در مجاورت مجتمع، پیگیری جهت افزایش ظرفیت پارکینگ

ـ ترویج  فرهنگ کتاب‌خوانی: راه‌اندازی کتابخانه با اهدای کتاب توسط مدیران واحدها جهت استفاده کلیه پرسنل

ایراندار

جمع‌آوری درب بطری‌های پلاستیکی

در حال حاضر در کارخانه ایراندار در رابطه با مسئولیتهای اجتماعی و زیست محیطی درب بطری‌های پلاستیکی جمع آوری می‌شود. درب‌های بطری‌های پلاستیکی، نقش بسیار زیادی در تخریب محیط زیست دارد. در این میان، دربهای بطری که آلیاژ متفاوتی نسبت به خود بطری‌ها دارند، ضربه‌های جبران‌ناپذیری به طبیعت می‌زنند. این درب‌های بطری‌ها پس از جمع‌آوری به پایگاه‌های مشخص شده تحویل داده می‌شود و آنها نیز پس از فروش  پول بدست آورده از فروش درب بطری‌ها را ولیچر خریداری می‌کنند و در اختیار کانون معلوین،بهزیستی،خانه سالمندان و  یا افرادی که نیازمند ولیچر هستند قرار می‌دهند.

طرح پایش خود اظهاری محیط زیست به صورت داوطلبانه

واحد HSE شرکت ایراندار طرح پایش خود اظهاری محیط زیست را به صورت داوطلبانه انجام داده و پارامترهای زیست محیطی را از قبیل گازهای متحرک مانند اگزوزهای لیفتراک ( HC_NOX_O۲_CO ) و گازهای ثابت مانند خروجی و دودکشهای دیگ‌های روغن داغ و آبگرم (so۲_no۲_co_co۲_o۲_H۲s_Nox_No)، صداهای زیست محیطی شرکت،  ذرات معلق زیست محیطی (PM۱۰) و پارامترهای خروجی فاضلاب (BOD , COD) اندازه گیری کرده و نتایج آن را در قالب طرح پایش خوداظهاری به سازمان محیط زیست شهرستان البرز ارسال نموده که مورد  تأیید سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

کاهش مصرف کاغذ

ایجاد شبکه داخلی جهت مکاتبات داخل سازمانی و کاهش مصرف کاغذ به میزان ۱۰ % در سال 

تفکیک زباله از مبدأ

واحد HSE شرکت ایراندار در راستای حفاظت از محیط زیست و به حداقل رساندن آلودگی‌های زیست محیطی تفکیک زباله از مبدأ را شروع به انجام کرده و زباله‌ها را در قالب ۶ سطل زباله با رنگ‌های مشخص از هم تفکیک می‌نماید و به شرکت مربوطه تحویل می‌دهد.