فاران شیمی

فاران شیمی

معرفی

شرکت داروسازی فاران شیمی در سال ۱۳۸۱ با ماهیت تعاونی تولیدی در زمینی با مساحتی حدود ۱۷۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی تويسركان تأسیس گرديد. این شرکت کار خود را با تولید اسید سالیسیلیک آغاز و در سال 1386 به گروه صنعتی گلرنگ پیوست. پس از تشكيل شرکت سرمایه گذاری دارويي گلرنگ در سال ۱۳۸۹ شركت داروسازی فاران ‌شیمی به ‌عنوان يكي از شركت‌هاي عضو اين هلدينگ مطرح گرديد و با توجه به پیشینه و داشتن زيرساخت‌هاي اساسي به ‌سرعت مورد توجه مديران هلدينگ قرار گرفت.
در زمینه توليد داروي تمام شده، شركت فاران علاوه بر خط توليد محلول همودياليز، از بهمن ماه سال ۹۱ مبادرت به احداث خط توليد انواع جامدات (قرص) نموده كه با تلاش و كوشش دست اندركاران به بهره برداري رسيده است. به عنوان اولين محصول، قرص بوپرنورفين زير زباني دو ميلي گرم توليد شد كه ماده اولیه آن يعني بوپرنورفين هيدروكلرايد نيز توليد بخش  API همين شركت مي‌باشد. اين خط كاملا" مطابق استانداردهاي جهاني است و كليه مجوزهاي لازم نظير گواهی GMP را از وزارت بهداشت اخذ كرده است. 
در سه سال گذشته، فاران شیمی جهت استخراج و خالص سازی آلکالوئیدهای موجود در اپیوم و نیز تولید سایر مواد اولیه دارویی تلاش نموده است به نحوی که در حال حاضر از سوی شرکت های تولید کننده داخلی و برخی از تولید کنندگان منطقه به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی مواد موثره دارویی شناخته شده است.

چشم انداز

قرارگيري در رتبه اول شرکت هاي داروسازي در زمينه توليد داروهاي نارکوتيک در ايران و حضور در جمع 10 شرکت برتر دارويي فعال در زمينه نارکوتيک جهان تا سال 1404

ماموریت

توليد انواع مواد موثره دارويی در زمينه نارکوتيک ها، از مرحله استحصال اپيوم تا مواد موثره تمام سنتتيک و همچنين توليد داروهای آماده بمصرف در اشکال جامدات با بالاترين کيفيت برای تامين نيازهای داخل و خارج از کشور با قيمت رقابتی

سال تاسیس

1381

تعداد سایت های تولیدی

1

تعداد کارکنان

300

گواهینامه های کیفی اخذ شده

گواهی استقرار اصول بهینه تولید(GMP) در خط تولید قرص و همچنین خط تولید مواد موثره داروئی(APIs

شبکه های اجتماعی


دفتر مرکزی

تهران، ونک، خیابان خدامی، خیابان نیروی انتظامی، بن بست کاوه، پلاک 3

تلفن

فکس

021-57941000-499

آدرس ایمیل

آدرس وب سایت