گروه سرمایه‌گذاری کوروش

گروه سرمایه‌گذاری کوروش

معرفی

گروه سرمایه گذاری کوروش به عنوان یکی از گروه های سرمایه گذاری عضو گروه صنعتی گلرنگ پیشرو در زمینه تولید و توزیع کالاهای تندگردش، خرده‌فروشی و زنجیره ای در سال 1387 تأسیس شد. این گروه سرمایه گذاری با دارا بودن بیش از 19.000 نیرو، برندهای مطرحی همچون اویلا، فامیلا، آذوقه، سانتین و کیمبال را روانه بازار نمود. این شرکت با بیش از 20 زیرمجموعه کالاهایی مانند روغن، کنسرو ماهی، سس، رب گوجه فرنگی، حبوبات، زعفران، برنج و ... را تولید نموده و در سراسر ایران توزیع می‌نماید. گروه سرمایه گذاری کوروش شامل شرکت های پویا و پرتلاشی ست که با عضویت شرکت های مذکور، امروزه به عنوان یک گروه سرمایه گذاری گسترده و پیشرو مطرح است که این شرکت ها نیز تاریخچه و سوابق قابل توجهی از عرضه تخصصی خود دارند. به ترتیب تاریخ راه اندازه اندازی و شکل گیری اهم می توان خلاصه فعالیت آنها را به شکل زیر دسته بندی نمود:
در سال ۱۳۷۸ با هدف بازاریابی، فروش و توزیع مویرگی محصولات تولید شده، شركت گلرنگ پخش تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ شروع به فعالیت نمود. علاوه بر سبد کامل محصولات و خدمات، گستردگی جغرافیایی و شبکه توزیع قوی از جمله دلایل موفقیت شرکت‌گلرنگ پخش به شمار می‌رود. در حال حاضر این شركت از قدرتمندترین شركت‌های پخش كالا در ایران می باشد.
در سال ۱۳۸۸ فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق كوروش راه‌اندازی شد و از آن زمان تا کنون شعبه‌های مختلف این فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر کشور افتتاح شده‌اند. از آن جا که افق کوروش از بدو تاسیس قدرتمند در زنجیره تامین  ظاهر شده است شعبه‌های آن در سراسر کشور به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
کارخانه شرکت گلبرگ بهاران در سال ۱۳۹٠ با هدف تولید انواع محصولات غذایی از قبیل روغن، کنسرو، رب گوجه فرنگی و تن ماهی افتتاح شد. در سال ۱۳۹۶ این شرکت و محصولات آن به صورت لاین تخصصی به شرکت گلبرگ غذایی کورش انتقال یافت.
شركت صنعت غذایی كورش كه تولیدكننده انواع روغن‌های خوراكی است، در سال ۱۳۹۲ به جمع شركت‌های غذایی گروه پیوست.
شرکت هستی آرین تامین در سال ۱۳۸۹با هدف تولید محصولات صنایع غذایی با اولویت چای تاسیس شد. در حال حاضر شرکت هستی آرین تامین سبد گسترده ای از محصولات را در گروه های چای و ادویه با برندهای اویلا، فامیلا، سانتین و بلوط به بازار عرضه می کند.
صندوق سرمایه‌گذاری ارزش آفرین گلرنگ اسفند ماه ١٣٩٤ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان صندوق سرمایه گذاری فعالیت خود را آغاز کرد.
در سال ۱۳۹٥ شرکت واسپاری ارزش آفرین گلرنگ (لیزینگ گلرنگ) با هدف ورود به تأمین تجهیزات صنایع بزرگ تاسیس شد. 
در سال ۱۳۹۵ شرکت سامان پویش تامین (اسپات) به عنوان تامین‌کننده و تولیدکننده در صنعت تجهیزات خرده فروشی تاسیس گردید.
شرکت کشت و صنعت برنج کوروش، در سال ۱۳۹۶ در حوزه تولید و توزیع برنج ایرانی آغاز به کار کرد. همچنین در سال ۱۳۹۶ شرکت صنعت خشکبار و حبوبات کوروش با هدف گسترده‌تر کردن سبد محصولات غذایی گروه صنعتی گلرنگ تاسیس شد. محصولات این شرکت در سه گروه خشکبار، حبوبات، آجیل و غلات با برندهای فامیلا، آذوقه، مادلین و وینات تولید و عرضه می‌شوند.
شرکت پروشات کوروش در زمینه تولید انواع سس های مایونز، کچاپ، تولید عرقیات و همچنین پورد قهوه فوری و پودر ژله از سال 1396 مشغول به فعالیت می باشد.
شرکت صنعت ماکیان کوروش نیز در سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد. این شرکت در زمینه بسته‌بندی تخم مرغ، تخم مرغ محلی و بلدرچین و کبک مشغول به فعالیت است.
شرکت توسعه تجارت الکترونیک کوروش (فروشگاه اینترنتی اُکالا) به منظور تسهیل در امر خرید برای شهروندان، صرفه جویی در زمان و در نهایت کاهش حمل و نقل های درون شهری، با ارائه کالاهایی با کیفیت بالا و همچنین قیمتی کاملا مناسب و رقابتی در سال ۱۳۹۶  شروع به فعالیت نمود.
شرکت فامیلی مدرن احداث‌کننده فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرفامیلی فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ به منظور ارائه محصولات تندگردش آغاز کرد. 
در سال ۱۳۹۷ شرکت طلای ناب کوروش نیز به جمع شرکت‌های زیرمجموعه گروه سرمایه گذاری کوروش پیوست که در زمینه تولید زعفران، خرما، نبات و زرشک با برند فامیلا فعالیت می‌کند.
شرکت کوروش پخش نیز با پخش ده‌ها قلم محصولات روغنی و غیر روغنی با برند کیمبال از سال 1397 در حال فعالیت است.
در سال ۱۳۹۸ شرکت فرآورده‌های پروتئینی کوروش تأسیس شد. تولید، قطعه‌بندی، بسته‌بندی و توزیع گوشت و مرغ و فرآورده‌های پروتئینی از فعالیت‌های این شرکت است.
شرکت‌ «سبدگردان کوروش» نهاد مالی است که با جمع‌آوری اطلاعات، سرمایه‌گذاران را از نظر درجه ریسک‌پذیری طبقه‌بندی نموده و به هر گروه از سرمایه‌گذاران متناسب با درجه ریسک‌پذیری ارزیابی شده، خدمات سبدگردانی را در قالب مدیریت دارایی‌های ایشان به وکالت و نمایندگی از طرف وی و در ازای دریافت کارمزد، ارائه می‌نماید.
«صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش» با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان صندوق سرمایه گذاری فعالیت می‌کند.
این صندوق منابع خود را در اوراق مشارکت، سپرده بانکی، اوراق بهادار با درآمد ثابت و سهام سرمایه‌گذاری می‌کند و سرمایه‌گذاران به صورت روزانه می‌توانند از روند رشد سرمایه‌گذاری خود اطلاع یابند.
شرکت پسته کوروش با تمرکز بر تأمین، توزیع، صادرات و برندینگ خشکبار به‌ویژه پسته در عرصه بین‌المللی از سال 99 مشغول به فعالیت می‌ باشد.

برندها


دفتر مرکزی

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی یکم، پلاک ۱

تلفن

فکس

021-45664806

آدرس ایمیل

آدرس وب سایت

اویلا
کیمبال
فامیلا
سانتین
مادلین