انعکاس خبر عرضه اولیه سهام افق کوروش در بورس

دوشنبه 29 بهمن 1397
انعکاس خبر عرضه اولیه سهام افق کوروش در بورس

خبر عرضه اولیه سهام افق کوروش در بورس مورد توجه اصحاب رسانه قرار گرفت و در خبرگزاری‌هایی مانند فارس، ایبنا، ایلنا، تسنیم، برنا، بورس پرس، بورس نیوز، بورس امروز، بورس 24 ، بورس تهران، بورس آنلاین، ایستا نیوز، ایران اکونومیست، آفتاب و سنا منعکس شد.

به عنوان نمونه خبر منعکس شده در فارس را مرور می‌کنیم:

 

380 هزار کد متقاضی برای عرضه اولیه «افق»/ سهمیه هر خریدار فقط 132 سهم

در این عرضه اولیه بیش از 380 هزار کد معاملاتی ، متقاضی خرید سهام «افق» در بورس تهران بودند که در نهایت به هر کد خریدار تعداد 132 سهم معادل 223 هزار و 740 تومان از این عرضه اولیه تخصیص داده شد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، امروز شنبه تعداد 50 میلیون سهم معادل 5 درصد از سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره ای افق کوروش به عنوان پانصدوبیست وششمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش خرده فروشی،به استثنای وسایل نقلیه موتوری ، گروه و طبقه خرده فروشی انواع مواد غذایی،نوشیدنی و غیره در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد افق به شیوه ثبت سفارش به نرخ 1695 تومان کشف قیمت و عرضه اولیه شد.

به این ترتیب در این عرضه اولیه بیش از 380 هزار کد معاملاتی ، متقاضی خرید سهام «افق» در بورس تهران بودند که در نهایت به هر کد خریدار تعداد 132 سهم معادل 223 هزار و 740 تومان از این عرضه اولیه تخصیص داده شد.

به گزارش فارس، دوره ثبت سفارش از ساعت 10 و 15 دقیقه آغاز و تا 12و 30 دقیقه ظهر امروز ادامه یافت  و سهمیه در نظر گرفته شده برای هر کد حقیقی و حقوقی حداکثر 200 سهم تعیین شده بود.

همچنین هر کد معاملاتی تنها مجاز به ارسال یک سفارش بود و ورود سفارش صرفاً با کد معاملاتی و در دوره زمانی اعلام شده و به قیمت محدود در دامنه قیمتی تعیین شده شامل کف قیمت 1600 تومان و سقف قیمت 1695 تومان عنوان شده است.

پس از اتمام دوره ثبت سفارش، کشف قیمت با توجه به وضعیت سفارشات ثبت شده در دوره ثبت سفارش و مطابق با مفاد مندرج در ماده 17 دستورالعمل پذیره نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ایران مصوب 14 دی ماه 1395 انجام شد.

انعکاس خبر یاری‌رسانی گروه دوشنبه 21 بهمن 1398

انعکاس خبر یاری‌رسانی گروه ...

یاری‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ به هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل سیستان و بلوچستان، در رسانه‌ها انعکاس یافت و این خبر در ...

متن خبر
انعکاس خبر اهدای ۲۰ یکشنبه 31 شهریور 1398

انعکاس خبر اهدای ۲۰ ...

اهدای ۲۰ هزار بسته‌ نوشت‌افزاری از سوی گروه صنعتی گلرنگ به دانش‌آموزان آسیب‌دیده از سیل، در رسانه‌ها انعکاس یافت و ...

متن خبر
صنعت غذایی کوروش به دوشنبه 14 مرداد 1398

صنعت غذایی کوروش به ...

شرکت صنعت غذایی کوروش، به عنوان بزرگترین تولیدکننده روغن خوراکی مصرف خانوار، با تمام مشکلات بخش خصوصی دست و پنجه ...

متن خبر