نشست خبری معرفی سرویس جدید اعتباری «تارا» و بررسی چشم‌انداز‌ توسعه آن برگزار شد.

شنبه 28 خرداد 1401
نشست خبری معرفی سرویس جدید اعتباری «تارا» و بررسی چشم‌انداز‌ توسعه آن برگزار شد.

چهارشنبه 18 خرداد ماه، نشست خبری و رسانه‌ای مدیران شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا، برای معرفی سرویس جدید اپلیکیشن «تارا» در حوزه اعتبار خُرد فردی، با شعار«الان بخر، خُردخُرد پرداخت کن!» برگزار شد.

در این نشست که سیدحامد قنادپور، مدیر عامل شرکت توسعه تجارت و فناوری «تارا» و وحید شامخی،‌ معاون توسعه و نوآوری این شرکت سخن گفتند، همچنین امیرحسین باقری، معاون فروش و عملیات و حسن مختاریان، معاون فنی این مجموعه نیز ضمن حضور در نشست به سوالات خبرنگاران درباره ابعاد فنی و عملیاتی توسعه این اپلیکیشن خاص و متفاوت پاسخ گفتند.

مدیر عامل تارا در این نشست با اشاره به این که شرکت توسعه تجارت و فناوری «تارا» با پشتوانه ۵۰ سال فعالیت، تجربه اقتصادی و توسعه کسب و کارِ صنعتی گلرنگ، شکل گرفته است، اظهار داشت: « تارا هم‌اکنون با ارائه راهکارهای دیجیتال برای بهبود تجربه مردم از خدمات مالی تلاش می‌کند به‌صورت همه‌جانبه به دغدغه‌ها و نیازهای انسان امروز بیندیشد و فلسفه بنیادین آن کمک به رفاه مالی قشر متوسط جامعه است.»

سیدحامد قنادپور، در ادامه گفت: «تارا در همین راستا، تاکنون خدماتی مانند کیف الکترونیکی پول، بن‌های رفاهی سازمانی، اعتبار سازمانی و به‌تازگی سرویسِ اعتبارِ خُرد فردی را فراهم کرده است و در مدت کوتاهی که این سرویس راه اندازی شده، استقبال بسیار خوبی از آن شده است.»

 و در بخش خدمات سازمانی، به بیش از ۱۰۰ شرکت و سازمان کشور خدمت مالی و اعتباری ارائه کرده و بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان، اعطای اعتبار داشته است.

وی به برخی از توانمندی‌ها و مزایای تارا که این اپلیکیشن بر بستر آن توسعه یافته است اشاره کرد که از آن جمله می‌توان به: «اتکا به پشتوانه گروه صنعتی گلرنگ به لحاظ تامین کالا و نقاط فروش و تجربه طولانی ۵۰ ساله»، «تجربه‌ی کاربری ویژه و منحصربه‌فرد»، «گستردگی پذیرندگان در ۴۶۰ شهر ایران و بیش از ۴۵۰۰ نقطه خرید حضوری و غیرحضوری در حوزه‌های گوناگون از جمله  کالاهای تند مصرف، پوشاک و مد، لوازم خانگی، طلا و جواهر، لوازم آرایشی و بهداشتی، پزشکی و سلامت، خدمات بیمه و ...»، «عدم دریافت سود و کارمزد»، «ارتقای شاخص‌های نسبی زندگی مردم» و... اشاره کرد.

سخنران بعدی این نشست وحید شامخی،‌ معاون توسعه و نوآوری شرکت توسعه تجارت و فناوری «تارا» بود که درباره چرایی و چگونگی شکل‌گیری، ابعاد و روند توسعه این اپلیکیشن و چشم‌اندازهای آتی آن، برای حاضرین توضیحاتی ارائه کرد.

وحید شامخی با اشاره به این که سال گذشته تمرکز تارا بر اعطای اعتبار‌های سازمانی و انبوه بود، گفت: امروز برای معرفی و راه‌اندازی سرویس تازه‌ای از تارا  گردهم آمده‌ایم که به سرویس «اعتبار خُرد» یا «الان بخر، بعدا پرداخت کن!» در دنیا شهرت دارد.

شامخی، با ذکر این مسئله که بخش سرویس اعتبار خُرد تارا بدون چک، سفته، ضامن یا وثیقه و بدون کارمزد است، توضیح داد که برای دریافت این خدمات هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست و کاربران می‌توانند در کمتر از نیم ساعت کلیه مراحل ثبت نام، احراز هویت و اعتبارسنجی خود را به پایان رسانده و اعتباری از 500 هزار تومان تا سقف 5 میلیون تومان اعتبار دریافت کرده و از 4500 نقطه فروش حضوری و غیرحضوری در سراسر کشور اقدام به خرید کنند. شایان ذکر است که روند توسعه پذیرندگان تارا با سرعت در حال انجام است.

وی گفت: «تارا به کاربران کمک می‌کند که خواسته‌های مالی کوتاه‌مدت و میان‌مدت خود را مدیریت کرده و از نظر مالی زندگی هوشمندانه‌تری داشته باشند و دو ماه دیرتر پرداخت خرید خود را انجام ‌دهند»

 برای بهره‌مندی از این سرویس تنها کافی است که شماره تلفن همراه به نام خود شخص بوده و کارت ملی هوشمند (جدید) داشته باشد.

وی همچنین گفت همراهی کاربران منجر به این خواهد شد که برای اولین بار در کشور مکانیزم اتکا به اعتماد مطلق، جواب داده و این طرح توسعه بیابد. ضمن این که شاید لازم باشد این ذهنیت و فرهنگ ما در ایران تغییر یابد که لازم نیست ما همه چیز را نقدی خرید کنیم و استفاده از اعتبار به عنوان یک تغییر فرهنگ، (مانند سایر کشورهای جهان) تحقق یابد.»

معاون توسعه و نوآوری تارا در بخش دیگری از سخنان خود با توضیح این مسئله که نیمی از اعتباردریافتی ۳۰ روز بعد و مابقی آن می‌بایست ۶۰ روز پس از خرید بازپرداخت شود، تصریح کرد: «مبلغ اعتبار اعطایی بر اساس رفتار بازپرداختی کاربر، به تدریج بیشتر و بیشتر می‌شود.»

در بخش انتهایی این نشست مدیران تارا به سوالات رسانه‌های گروهی پاسخ گفتند.

شایان ذکر است که کیف الکترونیکی پول تارا ویژگی 3٪ برگشت‌نقدی از هر خرید را دارد که در کلیه پذیرندگان تارا قابل استفاده است و به تعبیری تخفیف همیشگی قابل توجهی برای کاربرانش به ارمغان می‌آورد. در ضمن پشتیبانی تارا با شماره 1573 به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی کاربران می‌باشد..

گفتنی است که نشست رسانه‌ای معرفی اپلیکیشن تارا (راهکارهای 360 درجه دیجیتال برای افزایش رفاه مالی) از ساعت 14 در برج گلرنگ واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی با حضور نمایندگان رسانه‌های گروهی و سایر حضار و مهمانان برگزار شد.

پیام نوروزی جناب آقای سه شنبه 1 فروردین 1402

پیام نوروزی جناب آقای ...

دی شد و بهمن گذشت فصل بهاران رسید جلوه گلشن به باغ همچو نگاران رسید «مولانا» ضمن تبریک  به مناسبت فرارسیدن نوروز باستانی ...

متن خبر
مراسم اختتامیه دومین جایزه یکشنبه 28 اسفند 1401

مراسم اختتامیه دومین جایزه ...

این مراسم به همت مرکز علمی کاربردی گروه صنعتی گلرنگ در 14 اسفند ماه 1401 با حضور اعضای محترم هیات ...

متن خبر
آیین افتتاح و بهره‌برداری پنجشنبه 25 اسفند 1401

آیین افتتاح و بهره‌برداری ...

دبیرستان دخترانه استاد حاج محمد کریم فضلی، بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ، روز چهارشنبه 10  اسفند ماه ۱۴۰۱ در شهرستان فردیس ...

متن خبر