سخنرانی معاون مالی اقتصادی گروه صنعتی گلرنگ در همایش بانکداری شرکتی

چهارشنبه 14 آذر 1397
سخنرانی معاون مالی اقتصادی گروه صنعتی گلرنگ در همایش بانکداری شرکتی

دکتر ابراهیمی معاون مالی ـ اقتصادی گروه صنعتی گلرنگ در همایش بانکداری شرکتی بیان داشت: اگر بانکداری شرکتی به صورت مطلوب انتظارات شرکت‌های خصوصی را تامین کند، یک استراتژی برد ـ برد یا حتی یک برد همگانی اتفاق می‌افتد؛ به بیانی اگر این مهم رخ دهد آنگاه خلق ارزش هم برای بانک، هم برای بخش خصوصی و هم کل جامعه پدید خواهد آمد.

دکتر ابراهیمی تاکید کرد: بخش خصوصی از بانک انتظار دارد با هوشمندی، جلوتر از رویدادها حرکت کند و در امور اقتصادی پیش‌بینی‌های لازم را به منظور طراحی خدمات متناسب با نیازهای مشتریان و ارائه مشاوره‌های اثربخش به عمل آورد. همچنین وی انعطاف‌پذیری در ارائه‌ی خدمات، منظور داشتن جایگاه اعتباری مشتریان در ارائه خدمات، توسعه باشگاه مشتریان بانکداری شرکتی، کاهش لایه‌های سلسله‌مراتبی بانک، در نظر گرفتن ملاحظات مرتبط با هلدینگ‌ها، تجزیه و تحلیل وضعیت صنعت برای ارائه‌ی خدمات متناسب با کسب و کار مشتریان، توسعه‌ی بانکداری الکترونیک و آموزش کاربردی خدمات و مشاوره را از دیگر انتظارات بخش خصوصی از بانکداری شرکتی دانست.

معاون مالی ـ اقتصادی گروه صنعتی گلرنگ درمورد انعطاف‌پذیری در ارائه‌ی خدمات بیان داشت: علاوه بر ارائه خدمات متنوع و منعطف با نیاز مشتری، انتظار می‌رود بانک رتبه اعتباری مشتری را مد نظر داشته و هزینه خدمات را متناسب با ریسک مشتریان تعیین کند. در زمینه‌ی اعتبارسنجی مشتریان نیز در نظر گرفتن روابط بلندمدت، منظور داشتن شهرت و منظور داشتن پتانسیل‌های شرکت در صنعت شامل پتانسیل‌های برند و بازاریابی را خواستار  شد.

وی در زمینه‌ی باشگاه مشتریان بانکداری شرکتی اذعان داشت: ایجاد سیستم اطلاعات مشتریان، شناسایی مشتریان وفادار، ارائه خدمات مازاد و و یژه به اعضا و پیشنهاد خدمات مطابق با الگوهای رفتاری مشتریان از فعالیت‌های مهم و موثر بانک در باشگاه مشتریان است که انتظار می‌رود وجود داشته باشد.

همچنین معاون مالی ـ اقتصادی گروه صنعتی گلرنگ خواستار ارزیابی اعتباری هلدینگ‌ها به صورت کلی و رفع محدودیت‌ها با در نظر گرفتن موقعیت هلدینگ‌ها شد. رفع محدودیت‌های مرتبط با ذی نفع واحد، افزایش سرمایه بانک‌ها و همچنین رفع محدودیت‌های موجود در اعتبارسنجی شرکت‌های تازه تاسیس در هلدینگ‌ها را از دیگر انتظارات بخش خصوصی از بانکداری شرکتی دانست.

دکتر ابراهیمی بیان داشت: کاهش لایه‌های سلسله‌مراتبی بانک با تفویض اختیار بیشتر به حوزه‌های اجرایی در ساختار بانکی میسر می‌شود و این مهم را بانک باید در نظر داشته باشد. وی همچنین در ارتباط با آموزش کاربردی خدمات و مشاوره اظهار امیدواری کرد ارتباط بانک با بخش خصوصی در به روز رسانی تغییر و تحولات قانونی و فرایندی در سیستم بانکی کشوری و بین‌المللی بسیار موثرتر از آنچه هست صورت بپذیرد.

وی عنوان داشت: برای نیل به این مهم، لازم است تا بانک‌ها در مسیر بلوغ بانکداری شرکتی گام بردارند. در مقطع فعلی بانک‌ها در ایران در سطوح مختلفی از بلوغ بانکداری شرکتی قرار دارند که برای پاسخ به نیازهای مشتریان می‌بایست نگرش، ساختار و اقدامات خود را در مسیر بهینه قرار دهند.

در همین راستا دکتر ابراهیمی نقش و اهمیت جایگاه مدیران حساب و مدیران ارتباط با مشتریان را در بانکداری شرکتی  بسیار کلیدی قلمداد کرد و اظهار داشت: مدیران حساب نقشی کلیدی دارند و برای این عزیزان باید شرایطی فراهم شود تا بتوانند به بهترین نحو خدماتی را که مد نظر دارند، به انجام برسانند. برای رسیدن به این منظور لازم است بانک شناخت عمیقی از نیازهای مشتریان خود داشته باشد و براساس این نیازسنجی به طراحی خدمات و سرویس‌های جدید مبادرت ورزد.

در پایان دکتر ابراهیمی به نتیجه این بازی برد ـ برد اشاره داشت که در آن بانک با ارائه خدمات به مشتریان شرکتی می‌تواند علاوه بر کاهش ریسک اعتباری و بهبود عملکرد، سبد خدمات خود را در کنار ارائه خدمات به مشتریان خرد توسعه بخشیده و منتفع شود. شرکت‌ها نیز در جایگاه مشتری ضمن برقراری رابطه‌ای بلندمدت، به خدماتی با کیفیت، کم هزینه و متناسب با نیاز خود دست خواهند یافت که این مهم تخصیص بهینه منابع را به همراه داشته و کل جامعه از آن منتفع خواهند شد.

گفتنی است دکتر ابراهیمی معاون مالی ـ اقتصادی گروه صنعتی گلرنگ تنها سخنران بخش خصوصی در این رویداد بود.

لازم به ذکر است همایش ملی بانکداری شرکتی، بـا رویکرد تأمین مالی شرکتی، با حضور مدیران ارشد و تصمیم‌گیران مالی شرکت‌های برتر ایران ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۷ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار گردید.

برگزاری سمینار امنیت اطلاعات شنبه 6 مهر 1398

برگزاری سمینار امنیت اطلاعات ...

سمینار آشنایی مقدماتی با مفاهیم اطلاعات و امنیت کاربران ویندوز، به همت شرکت گلرنگ‌سیستم در دو نوبت، ۲۸ شهریور و ...

متن خبر
بازدید دانش‌آموزان پژوهشگر از سه شنبه 2 مهر 1398

بازدید دانش‌آموزان پژوهشگر از ...

گروهی از دختران دانش‌آموز ممتاز و پژوهشگر، در قالب طرح «همسفر با صنعت ایرانی» روز یک‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ از ...

متن خبر
بازدید دانش‌آموزان پژوهشگر منطقه دوشنبه 31 تیر 1398

بازدید دانش‌آموزان پژوهشگر منطقه ...

گروهی از دختران دانش‌آموز ممتاز و پژوهشگر منطقه ۱۵ آموزش و پرورش تهران، در قالب طرح «همسفر با صنعت ایرانی» ...

متن خبر