بازدید معاون داروی سازمان غذا و دارو از کارخانه فاران شیمی

چهارشنبه 12 مهر 1391
هیئتی متشکل از دکتر شانه ساز معاون محترم داروی سازمان غذا و دارو و دکتر اینانلو معاون محترم فنی و نظارت اداره کل دارو دوازدهم مهر ماه، از کارخانه فاران شیمی بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید که با حضور مهندس مقدسی مدیر هلدینگ دارویی، مهندس آشفته مدیر عامل شرکت فاران شیمی و دکتر حقیقت نیا مدیر عامل شرکت هستی آریا شیمی برگزار شد، در ابتدا مهندس خدادادی قائم مقام مدیر عامل شرکت داروسازی فاران شیمی ضمن خوشامدگویی، قسمت‌های مختلف شرکت فاران شیمی از جمله خط تولید محلول همودیالیز به همراه کلین روم‌های مربوطه را معرفی نمود و اظهار داشت: «این خط تولید محلول همودیالیز با بهره‌گیری از تجهیزات مناسب در شرایط دارویی و کاملاً استاندارد تولید می‌گردد و از نظر کیفیت نسبت به سایر تولیدکنندگان از شرایط بسیار مناسب‌تری برخوردار است.»
مهندس خدادادی افزود: «شرکت فاران شیمی امکان تولید یک میلیون گالن محلول همودیالیز را در یک شیفت کاری داراست و امکان افزایش آن در سه شیفت را نیز دارد. همچنین با توجه به کیفیت استاندارد در آینده نزدیک، امکان صادرات به کشورهای همسایه نیز وجود دارد.»
در ادامه دکتر شانه ساز از محل طرح‌های توسعه‌ای نیمه جامدات فاران شیمی بازدید به عمل آورد و دکتر اینانلو نیز نقطه‌نظرهای خود را در رابطه با این خط ارائه داد.
در ادامه دکتر شانه ساز از خط جدید تولید مواد اولیه دارویی با ارزش افزوده بالا و حجم کم (LVHV) بازدید نمود. در این رابطه دکتر حقیقت نیا شرح کامل پروسه تولید شیمیایی و مراحل تولید را ارائه نمود و در ادامه با اشاره به شرایط کلین روم‌های مخصوص، امکان و توانایی فاران شیمی برای تولید محصولات دارویی با تکنولوژی بالا را مطرح کرد.
دکتر حقیقت نیا افزود: «به دلیل امکان بهره‌گیری از دانش فنی واحد تحقیق و توسعه هولدینگ دارویی در شرکت فاران شیمی امکان تولید داروهایی با تکنولوژی بالا و ویژه و جدید فراهم می‌گردد.»
دکتر شانه ساز در ادامه از خط تولید در حال ساخت استحصال فرآورده‌های مواد نارکوتیک و کلین روم‌های مربوطه به مساحت حدود 350 متر مربع بازدید به عمل آورد.
با راه‌اندازی این خط امکان فرآوری محصولاتی نظیر کدئین، تبائین، مورفین، نسکاپین و... مهیا می‌گردد و به زودی داروسازی فاران به عنوان یک قطب بزرگ تولید مواد نارکوتیک مطرح خواهد شد.
در نهایت پروژه خط تولید مواد جامد جهت تولید انواع قرص و کپسول و همچنین سایر قسمت‌های آب‌سازی دارویی، تأسیسات و انبارها نیز مورد بازدید قرار گرفت.
دکتر شانه ساز پس از بازدید ضمن ابراز رضایت از وجود چنین واحدهای بزرگی در استان‌های کشور بیان داشت که احداث کارخانه‌های داروسازی‌ از این دست در کشور و تمرکز زدایی و سوق دادن امکانات از مرکز به سمت استان‌ها و شهرستان‌ها، رویکرد و عملکرد بسیار مناسبی است و موجب رشد سایر مناطق محروم و استان‌های کشور می‌گردد.
وی حمایت خود را از این رویه اعلام داشت و از عملکرد و زحمات مسئولین استان و شهرستان و مدیران فاران شیمی و سرمایه‌گذاران شرکت فاران شیمی تجلیل و تشکر نمود.
گفتنی است دکتر شانه ساز نظر خود را در دفتر یادبود فاران شیمی به شرح زیر منعکس نمود:
بسم الله الرّحمن الرحیم/ در سایه توجّهات خاصّه حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و به برکت خون شهدای بزرگوار شهرستان تویسرکان و استان همدان، امیدوارم به برکت همت، تخّصص و تعهّد پرسنل و مدیران شایسته این شرکت، آینده‌ای درخشان در کشور اسلامی، منطقه و جهان در انتظار این صنعت رو به رشد باشد. ان شاء الله الرّحمن.
بازدید رئیس هیأت مدیره سه شنبه 9 آذر 1400

بازدید رئیس هیأت مدیره ...

دکتر مهدی فضلی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ و دکتر علی ابراهیمی عضو هیأت مدیره گروه ...

متن خبر
بازدید رئیس هیأت مدیره سه شنبه 9 آذر 1400

بازدید رئیس هیأت مدیره ...

از شما همراهان گرامی دعوت می‌کنیم برای دیدن کلیپ بازدید دکتر مهدی فضلی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی ...

متن خبر
برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دوشنبه 10 آبان 1400

برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان ...

مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه گلرنگ، پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد. در ...

متن خبر