سمینار آموزشی وصول پای بار (با تلفیق مدت زمان تسویه فاکتور و هدفمندی سیاست‌های پرداخت) با استفاده از سرویس ویدئو کنفرانس در شرکت گلرنگ‌پخش برگزار گردید

یکشنبه 2 مهر 1391

سیاست‌های جدید گروه صنعتی گلرنگ در خصوص وصول پای بار و هدفمندی سیاست‌های پرداخت و حرکت عظیمی که در این خصوص در تمامی شرکت‌های پخش گروه صنعتی گلرنگ آغاز شده است، نشان‌دهنده اهمیت بسیار زیاد این طرح برای مدیران ارشد گروه صنعتی گلرنگ و ضرورت سرعت عمل در اجرایی شدن این طرح می‌باشد.

شرکت گلرنگ‌پخش با آگاهی کامل از اهمیت بسیار زیاد این طرح، برای اولین بار و با استفاده از سرویس ویدئو کنفرانس، سمینار آموزشی وصول پای بار در روز سه‌شنبه چهاردهم شهریور ماه به مدت 4 ساعت (دو نوبت 2 ساعته) برگزار نمود.

در ابتدای این سمینار مهندس فخریان مدیرعامل شرکت گلرنگ‌پخش در سخنانی مزایای اجرای طرح وصول پای بار را برشمرد و عنوان داشت: «با توجه به اينكه اين طرح در تمام شركت‌هاي پخش اجرا مي‌شود و با عنایت به سياست‌هاي مناسبي كه جهت موفقيت اين طرح از طرف گروه صنعتي گلرنگ در نظر گرفته شده است اميدوارم اين طرح در اسرع وقت در تمامی مراکز شركت گلرنگ‌پخش اجرا و نهادينه شود.»

مدیرعامل شرکت گلرنگ‌پخش همچنین بیان داشت: «با اجراي اين طرح قسمتي از زمان مديران عامل شركت‌هاي تابعه آزاد مي‌شود و آن‌ها مي‌توانند بر روي شرايط بازار و استفاده مناسب از فرصت‌هاي موجود در بازار بيشتر تمركز نمايند.»

پس از مدیرعامل شرکت گلرنگ‌پخش، مهندس کلوندی به بیان جزئیات طرح و نحوه پیاده‌سازی آن در سیستم فروش و پخش شرکت‌های تابعه گلرنگ‌پخش پرداخت.

مهندس کلوندی در حاشیه برگزاری این سمینار اشاره کرد که اجرای طرح اصولی و سیستماتیک وصول پای بار و طرح‌های مشابه آن گامی دیگر در جهت حرکت به سمت مهندسی فروش در گروه صنعتی گلرنگ می‌باشد.

گفتنی است این سمینار در دو گروه آموزشی برگزار گردید. در گروه اول شرکت‌های تابعه بروجرد، مشهد، کرمانشاه، ارومیه، اصفهان، تبریز و شیراز و در گروه دوم شرکت‌های تابعه کرمان، قم، رشت، ساری، قزوین، اراک، یزد، هرمزگان، اهواز و اردبیل حضور داشتند.

همچنین در این سمینار علاوه بر مدیران عامل شرکت‌های تابعه گلرنگ‌پخش، سرپرستان فروش، سرپرستان پخش، مسئولین مالی، مأمورین پخش و وصولگران شرکت‌های تابعه حضور داشتند.

زمان آموزشی هر گروه به چهار قسمت و با هدف تمرکز بر حوزه‌های عملکردی تحت تأثیر تقسیم شده بود که در پایان هر قسمت آموزشی جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید که مشکلات، نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های مطرح شده توسط شرکت‌های تابعه گلرنگ‌پخش توسط مهندس کلوندی پاسخ داده شد.

از مباحث کلان مطرح شده در این سمینار می‌توان به موضوعات تعیین رأس سررسید تسویه فاکتور و هدفمندسازی سیاست‌های پرداخت و تخفیفات مربوطه اشاره نمود که به طور کامل مورد بررسی واقع شد.

لازم به ذکر است سرویس ویدئو کنفرانس با تلاش‌های واحد IT گروه صنعتی گلرنگ و همکاران IT شرکت گلرنگ‌پخش در کلیه شرکت‌های گلرنگ‌پخش راه‌اندازی گردیده است و درحال حاضر شرکت گلرنگ‌پخش به عنوان اولین شرکت مجموعه گروه صنعتی گلرنگ از ظرفیت‌های این سرویس با بهترین کیفیت در برگزاری دوره‌های آموزشی و از جمله سمینار آموزشی وصول پای بار استفاده می‌نماید.

لازم به ذکر است که سمینار آموزشی مدیریت عملکرد و نحوه صحیح ارزیابی کارکنان شرکت‌های تابعه نیز اخیراً توسط واحد منابع انسانی شرکت گلرنگ‌پخش از طریق سرویس ویدئو کنفرانس و به صورت اثربخشی برگزار گردید.

از مزایای استفاده از سرویس ویدئو کنفرانس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفه جویی در زمان

زمان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر شخص یا مؤسسه است که برخلاف سرمایه‌های مادی بی بدل بوده و زمان از دست رفته را هیچ چیز جبران نمی‌کند. نمی‌توان جلوی گذر زمان را گرفت ولی می‌توان بهترین استفاده را از زمان برد. سرویس ویدئو کنفرانس زمان جابجایی افراد جهت شرکت در جلسه را به اندازه فشار چند دکمه کاهش می‌دهد.

یقیناً برای شما هم اتفاق افتاده که برای یک جلسه کوتاه مدت مجبور به یک سفر درون شهری یا بین شهری شده‌اید. ترافیک و مشکلات رسیدن به پایانه‌ها یا فرودگاه، تأخیر حرکت یا پرواز، کاهش کارایی ناشی از خستگی سفر، نیاز به زمان استراحت برای آمادگی مجدد پس از سفر، همگی زمان‌های ارزشمندی هستند که با کمترین بازدهی تلف می‌شوند. در حالی که می‌توانستید در این مدت کارهای زیادی انجام دهید. اینک محاسبه کنید که چند ساعت در سال صرف چنین سفرهایی می‌شود. اگر این رقم را برای کل مجموعه خود محاسبه کنید به رقم قابل توجهی خواهید رسید که حتماً نیاز به راه حل جایگزین را ثابت می‌کند.

صرفه جویی در هزینه

اگر هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم شرکت در یک جلسه حضوری را محاسبه کنیم به ارقام تکان دهنده‌ای می‌رسیم که این هزینه‌ها با بعد مسافت به صورت نمایی افزایش پیدا می‌کند در حالی که با استفاده از سرویس ویدئو کنفرانس، فاصله معنایی نداشته و کلیه شرکت‌کنندگان بدون جابجایی می‌توانند در جلسه حاضر شوند.

کاهش ریسک‌های احتمالی

تهدیدات زیادی برای شرکت‌کنندگان و برنامه‌های هماهنگ شده یک جلسه حضوری وجود دارد مثل حوادث، تأخیر یا خرابی وسایل نقلیه یا نرسیدن سخنران اصلی به جلسه که با استفاده از سرویس ویدئو کنفرانس کلیه این تهدیدات به حداقل می‌رسد.

ارتباط دائم با مدیران مجموعه

دریافت نظر مدیران و رایزنی با آن‌ها یکی از حیاتی ترین فعالیت‌های یک بنگاه اقتصادی است. در این زمینه سرویس ویدئو کنفرانس می‌تواند خدمت بزرگی را به بنگاه‌های اقتصادی عرضه کند.

در مواردی که برای یک تصمیم مهم نیاز به دریافت نظرات چند مدیر و رایزنی آن‌ها با هم باشد، هماهنگی برای گردهمایی این کارشناسان در یک زمان و در یک محل، کاری دشوار است که این دشواری می‌تواند کار را تا مرز غیر ممکن پیش ببرد، در حالی که سرویس ویدئو کنفرانس به دلیل سهولت برقراری ارتباط این غیر ممکن را تا حد کاری عادی و ساده، ممکن می‌سازد.

لازم به ذکر است که در شرکت گلرنگ‌پخش برنامه‌ریزی شده است تا حد امکان تعاملات بین شرکت‌های تابعه و دفتر مرکزی از بستر سرویس ویدئو کنفرانس برقرار شود و از پتانسیل این سیستم و سرمایه‌گذاری صورت گرفته به نحو شایسته‌ای بهره‌برداری شود.

بازدید رئیس هیأت مدیره سه شنبه 9 آذر 1400

بازدید رئیس هیأت مدیره ...

دکتر مهدی فضلی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ و دکتر علی ابراهیمی عضو هیأت مدیره گروه ...

متن خبر
بازدید رئیس هیأت مدیره سه شنبه 9 آذر 1400

بازدید رئیس هیأت مدیره ...

از شما همراهان گرامی دعوت می‌کنیم برای دیدن کلیپ بازدید دکتر مهدی فضلی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی ...

متن خبر
برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دوشنبه 10 آبان 1400

برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان ...

مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه گلرنگ، پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد. در ...

متن خبر